Pasemka włosów naturalnych do doczepiania
Przedłużanie włosów staje się obecnie coraz bardziej popularnym i powszechnym sposobem na szybką i nieinwazyjną zmianę fryzury lub jej zagęszczenie. Istnieje kilka różnego rodzaju metod przedłużania włosów - wszystkie nieco różnią się od siebie, a każda z nich ma swoje walory. Niezależnie od wybranej metody przedłużania fryzury warto zdecydować się na naturalne, wysokiej jakości włosy. Są one zdecydowanie bardziej estetyczne i wyjątkowo odporne, a także znacznie lepiej dopasowują się do naturalnych włosów, dając wyjątkowy efekt wizualny. Naturalne pasemka mogą być używane znacznie dłużej, nawet po pojawieniu się odrostów. Wystarczy jedynie ściągnąć je delikatnie i ponownie nałożyć przy skórze głowy.
Przedłużanie włosów pasemkami – na czym polega?
Najogólniej rzecz ujmując, przedłużanie włosów za pomocą pasemek polega na doczepianiu dodatkowych pasm włosów do naturalnych kosmyków i dopasowywanie ich do wyglądu całej fryzury. Z racji istnienia wielu metod przedłużania może się to jednak odbywać na kilka różnych sposobów. Obecnie najpopularniejszymi pasemkami do przedłużania włosów są:
- włosy na keratynę
- włosy pod nanoringi
- włosy pod mikroringi
- włosy z pętelką loop
Metoda keratynowa to powszechnie znana i często wybierana metoda przedłużania włosów. Z jej pomocą można nie tylko przedłużyć, ale również zagęścić własną fryzurę. Sposób ten polega na łączeniu pojedynczych, wąskich pasemek naturalnych włosów ze specjalnie zakończonymi doczepami, na końcu których znajduje się silikonowy zgrzew. Po przyłożeniu pasemek do włosów całość zgrzewa się i łączy przy pomocy wysokiej temperatury. Z racji konieczności użycia wysokiej temperatury metoda keratynowa przeznaczona jest raczej dla pań posiadających zdrowe i silne włosy.
Metoda na mikroringi jest sposobem znacznie bardziej delikatnym i nieinwazyjnym. Dzięki temu może ona być stosowana także przez panie z nieco bardziej delikatnymi i łamliwymi włosami. Przedłużanie włosów tym sposobem opiera się na niewielkich mikroringach, na które nakłada się pasmo naturalnych oraz doczepianych włosów. Po nałożeniu obu pasemek ring należy mocno zacisnąć specjalnymi cążkami, które dzięki swojej budowie utrwalają połączenie, nie niszcząc włosów. Bardzo mocne, lecz drobne obrączki gwarantują nie tylko estetyczny, ale także długotrwały efekt.
Metoda na nanoringi oraz na pasemka z pętelką, podobnie jak pod mikroringi, polega na połączeniu kosmyków za pomocą małych metalowych kółeczek. Różnica polega na wielkości łączników lub na dodaniu do pasm żyłki ułatwiającej przeciąganie naturalnych włosów.
Pasma doczepiane na stałe przez fryzjera
Niektóre ze sposobów przedłużania włosów należy wykonać w salonie fryzjerskim lub w domu - z pomocą specjalisty. Wykonywane w profesjonalnym salonie fryzjerskim zabiegi przedłużania włosów są gwarancją pełnej satysfakcji z otrzymanych efektów. W przypadku przedłużania wykonywanego na stałe u fryzjera także tak zwane podciąganie doczepów należy wykonywać w salonie. Po pojawieniu się widocznych odrostów i wyraźnym obniżeniu się pasemek należy zgłosić się do swojego fryzjera z prośbą o ściągnięcie i ponowne założenie doczepów. W ten sposób jeszcze dłużej możemy cieszyć się piękną, bujną fryzurą.
Jakie są długości pasemek naturalnych?
W naszym asortymencie znaleźć można cztery różne długości naturalnych pasemek do doczepiania. Pasma występują w wersji:
- 25-centymetrowej,
- 40-centymentrowej,
- 50-centymetrowej,
- 60-centymetrowej.
Przed wyborem długości doczepów warto zastanowić się, która z nich najlepiej będzie pasować do naszej fryzury oraz stylu.
Które pasemka najlepsze do przedłużania włosów?
Każda z metod przedłużania włosów ma swoje wady i zalety. Niektóre z nich znacznie lepiej nadają się dla osób o mocnych kosmykach, inne stworzone zostały z myślą o paniach, których włosy są cienkie i łamliwe. Niektóre z metod nie wymagają użycia wysokiej temperatury, jednak są nieco mniej długotrwałe. Wybór odpowiedniego sposobu przedłużenia włosów jest kwestią indywidualną. Warto dobrze przeanalizować swoje potrzeby oraz oczekiwania względem zabiegu, a także ocenić stan i kondycję swoich włosów, aby móc wybrać optymalną dla siebie metodę.