Szukasz metody na niedrogą i szybką zmianę wyglądu? Peruka z włosów sztucznych lub naturalnych może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Proponowane przez nas modele charakteryzują się wysoką jakością wykonania i wygodą noszenia. Nawet po wielu godzinach użytkowania będziesz czuła duży komfort i robiła oszałamiające wrażenie na otoczeniu. Zapoznaj się z naszą ofertą, na pewno znajdziesz w niej coś, co pozwoli Ci radykalnie odmienić wizerunek.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Peruki naturalne i syntetyczne - gdzie kupić i jak je pielęgnować?

Peruka zazwyczaj kojarzona jest z koniecznością przysłonięcia ubytków w owłosieniu lub ewentualnie ze strojem karnawałowym. Warto jednak spojrzeć na nią z nieco innej strony; peruka stanowi bowiem także ciekawe i proste rozwiązanie dla osób chcących szybko i niekoniecznie na stałe zmienić swój wygląd, bez konieczności farbowania, ścinania czy długiego zapuszczania włosów.Gdzie kupić perukę?

Niskiej jakości peruki, przeznaczone głównie na jedno czy dwa założenia, można nabyć w wielu różnych sklepach i na stronach internetowych z przebraniami. Jeżeli jednak zależy nam na peruce wysokiej jakości, o naturalnym i estetycznym wyglądzie, którą będzie można nosić przez dłuższy czas, należy zwrócić się do profesjonalnego sklepu z perukami.

Ile kosztuje peruka?

Jednym z podstawowych pytań, jakie należy sobie zadać przed zakupem peruki, jest pytanie o jej cenę. Niestety odpowiedź na nie, nie jest jednoznaczna. Cena peruki zależna jest od rozmaitych czynników, takich jak jej rodzaj, jakość włosów oraz długość czy gęstość włosów. Zdecydowanie tańszym wyborem są peruki syntetyczne, jednak ich cena wiąże się także z niższą jakością. Na wysokiej jakości estetyczne peruki naturalne należy przeznaczyć od kilkuset do kilkudziesięciu set złotych. Rozbieżność w cenie wynika przede wszystkim z rodzaju włosów, z jakich wykonana jest peruka oraz ich długości. Najchętniej wybierane są włosy słowiańskie oraz indyjskie i to właśnie one są również włosami najwyższej jakości, a co za tym idzie - najdroższymi. Istotna jest tu także jakość wykończenia czepka, która przekłada się bezpośrednio na komfort noszenia peruki, jak i sam sposób jej wykonania - maszynowy bądź ręczny.

 

 

Peruki naturalne - najważniejsze wady i zalety

Peruki naturalne, czyli takie, które wykonane zostały z prawdziwych ludzkich włosów, są produktami wysokiej jakości, które w estetyczny sposób imitują naturalną fryzurę. Włosy w naturalnej peruce są także znacznie bardziej przyjemne w dotyku i miękkie. To właśnie naturalny wygląd tej peruki jest jej największą zaletą. Ponadto, perukę z prawdziwych włosów można pielęgnować dokładnie tak samo, jak naturalną fryzurę, a więc ją myć, suszyć, prostować, podcinać, a nawet farbować.

Peruki naturalne, zwłaszcza te wykonywane ręcznie, powstają z dużo większą starannością, dzięki czemu odznaczają się wysokim poziomem estetyki i trwałości. Naturalny wygląd peruki z prawdziwych włosów dodatkowo podkreśla warstwa mikroskóry, imitująca naturalną skórę głowy, z której wyrastają włosy. Jedyną trudnością związaną z posiadaniem naturalnej peruki jest fakt, że należy pamiętać o jej wyjątkowo starannej pielęgnacji. Dzieje się tak dlatego, że naturalna peruka, to prawdziwe ludzkie włosy, które zostały pozbawione cebulek, a więc także wszelkich substancji odżywczych. Niezwykle istotne jest więc odpowiednie dbanie o perukę, tak aby, jak najdłużej mogła ona zachować swój piękny i naturalny wygląd.

Peruki syntetyczne – kiedy warto je wybrać?

Peruki syntetyczne to opcja zdecydowanie tańsza, choć mniej trwała. Nie mniej jednak także i ten rodzaj peruk posiada swoje walory. Oprócz różnicy w cenie jest to przede wszystkim dużo większa dostępność oraz szerszy wybór kolorów, długości oraz stylizacji. Peruka syntetyczna to wybór dla osób poszukujących bardziej radykalnych zmian swojego wyglądu, chcących na przykład zmienić kolor swoich włosów na fiolet czy zieleń. To także dobre rozwiązanie dla Pań, które wolą otrzymać już gotową stylizację peruki. W przypadku peruk naturalnych możliwe jest odpowiednie wystylizowanie włosów przed niemal każdym jej nałożeniem. Peruka syntetyczna to fryzura gotowa do założenia. Ten rodzaj peruki nie wiąże się także z koniecznością tak dokładnej pielęgnacji. Oczywiście, także i o perukę syntetyczną należy dbać, jednak nie trzeba poświęcać temu aż tyle czasu i uwagi.

 

Peruki męskie - peruka to rozwiązanie nie tylko dla Pań

Peruka, mimo że już od dawna nie jest nowością na rynku, w dalszym ciągu postrzegana jest raczej wyłącznie jako dodatek dla Pań. Na rynku dostępnych jest jednak także wiele ciekawych i estetycznych modeli peruk męskich, które również i Panom pozwalają zakryć uciążliwe niedoskonałości lub dają możliwość szybkiej zmiany wyglądu. Jako że łysienie to zazwyczaj problem, który częściej dotyka mężczyzn, istnienie peruk dla Panów nie powinno nikogo dziwić, a jednak to dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu, czy nawet kilku lat tego typu peruki zyskują na popularności. Dawniej znanym rozwiązaniem dla łysiejących Panów był tak zwany tupecik, przykrywający jedynie część skóry głowy i niedający tak wielu możliwości, jakie obecnie niosą za sobą peruki męskie. Peruka dla Panów, podobnie jak jej damski odpowiednik, może być zarówno naturalna, jak i syntetyczna. Pozwala ona nie tylko zakryć łysinę, ale także w prosty i nieinwazyjny sposób zmienić fryzurę na bardziej estetyczną czy ciekawą.

Jak prawidłowo zakładać perukę?

Jako że peruka stanowi szybki i prosty sposób na zmianę wyglądu, również jej odpowiednie założenie nie jest sprawą skomplikowaną. Przeważająca większość peruk - tak naturalnych, jak i syntetycznych - jest regulowana, dzięki czemu znacznie łatwiej jest dopasować ją do wielkości i kształtu głowy. Przed założeniem peruki, należy więc dobrze dopasować czepek do głowy, przy pomocy pasków regulacyjnych. Następnie należy przyłożyć perukę do czoła i zdecydowanie pociągnąć ją od tyłu, tak aby zachodziła aż na potylicę. Dodatkowo można podpiąć perukę wsuwkami lub spinkami, aby bardziej stabilnie trzymała się na głowie. Właściwe dopasowanie peruki do głowy gwarantuje jej estetyczny i naturalny wygląd oraz stabilność.

Nieco inaczej wygląda zakładanie peruki na długie włosy. W takim wypadku należy dokładnie związać lub zapleść w warkocz naturalne włosy, a następnie równomiernie rozłożyć je na lub wokół głowy, tak aby po nałożeniu peruki nie powstały nieestetyczne nierówności. Można także skorzystać z pomocnego czepka do peruk. Peruki to prosty, szybki i nieinwazyjny sposób na błyskawiczną zmianę lub poprawę wyglądu, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ich różnorodne rodzaje uczesania, kolory oraz długości pozwalają nie tylko tuszować niedoskonałości, ale także niemal w dowolny sposób zmieniać swoją fryzurę i eksperymentować z rozmaitymi stylizacjami!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl