Doczepiane włosy - dla kogo?

Branża fryzjerska nieustannie się rozwija, a wraz z nią pojawiają się nowe możliwości dla Klientów. Jeszcze kilkanaście lat temu osoby mające słabe i krótkie włosy nie miały wielu opcji a w przypadku nieudanego cięcia, trzeba było męczyć się z brzydką fryzurą do czasu aż kosmyki same nie odrosły. Obecnie, dzięki temu, że mamy doczepy, kilka godzin wystarczy na to, aby zyskać zupełnie nową fryzurę.


Doczepiane włosy - dla kogo?

 

Doczepiane włosy - dla kogo?

Tak naprawdę dla każdej kobiety, która marzy o długich i gęstych włosach i taki efekt chce uzyskać w krótkim czasie. Doczepy, sprawdzą się zarówno u Pań, które mają problem z zapuszczeniem długich kosmyków lub żałują zbyt krótkiego cięcia i źle czują się w nowej fryzurze. Przedłużenie pasemek, to także dobry sposób na zmianę wizerunku i dodanie sobie pewności. Należy jednak pamiętać, że doczepy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim należy zachować większą ostrożność i regularnie czesać pasma, jednak efekt zdecydowanie jest tego wart.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mimo tego, że przedłużanie włosów to prosty, małoinwazyjny zabieg, nie jest on przeznaczony dla kobiet, u których występuje wzmożone wypadanie włosów, choroby skóry, łysienie androgenowe, plackowate, grzybicze, a także cierpiących na choroby metaboliczne, takie jak twardzina układowa czy toczeń trzewny.

Przedłużanie włosów - metody i ich zastosowanie

Jak wiadomo każda kobieta ma inne potrzeby i wymagania, dotyczy to również włosów. Na szczęście szeroki wybór dostępnych na rynku doczepów oraz metod przedłużania sprawia, że każda znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Do najpopularniejszych metod należy przedłużenie włosów:

Na ringi: sprawdzi się dla Pań, które mają cienkie i delikatne kosmyki, ponieważ metoda ta polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepami - przy pomocy niewielkich obrączek zwanych ringami. A dzięki temu, że nie wymaga zastosowania wysokich temperatur jest bardzo delikatna. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się około 3-4 miesięcy.

2. Metodą kanapkową (Tape-on): jest szczególnie polecana dla osób o rzadkich i cienkich włosach. Kosmyki doczepia się od spodu i od góry do naturalnych pasm - tworząc “kanapkę”. Ogromną zaletą tej metody jest niewielka waga taśm, dzięki czemu nie obciążają one naturalnych kosmyków.

3. Typu Clip in: przeznaczona dla kobiet, którym zależy na krótkotrwałej metamorfozie, np. na ważne wydarzenie takie jak ślub czy inną uroczystość. Doczepy typu Clip in, jak sama nazwa wskazuje wyposażone są w klipsy, za pomocą których można je samodzielnie przypiąć je do naturalnych kosmyków i odpiąć w dowolnej chwili.

4. Na łuskę keratynową: jest najczęściej polecana osobom mającym włosy normalne, które nadmiernie się nie łamią. Polega na łączeniu ze sobą kosmyków naturalnych i doczepów przy pomocy kleju, który zastyga pod wpływem ciepła. Warto jednak pamiętać, że temperatura podczas zabiegu jest dosyć niska, a co za tym idzie – bezpieczna dla kosmyków.

Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest coraz więcej metod umożliwiających przedłużanie kosmyków, kobiety nie muszą ograniczać się do jednej z nich. Wręcz przeciwnie, to doskonała okazja na to, aby eksperymentować i znaleźć taką, która w pełni odpowie na Twoje potrzeby.

Doczepiane włosy - pielęgnacja

Jeśli chcesz, żeby Twoje kosmyki doskonale się prezentowały przez długi czas, musisz pamiętać o kilku zasadach, które są podstawą każdej pielęgnacji. Jak to zrobić? Przed umyciem, dokładnie rozczesz wszystkie pasma, w ten sposób unikniesz splątania. Włosy najlepiej myć pod prysznicem przy użyciu odrobiny szamponu i letniej wody. Pamiętaj, żeby kosmetyk nakładać delikatnie - unikając okrężnych ruchów. Po kąpieli, pozwól im samodzielnie wyschnąć - staraj się unikać suszenia i wycierania pasm ręcznikiem.

Jak widać doczepy wymagają odpowiedniej pielęgnacji jednak nie różni się ona jakoś szczególnie od tradycyjnej, dzięki czemu nie zajmie Ci wiele czasu. Zabieg ten polecamy zarówno kobietom, które chcą zmienić swoją fryzurę, jak i dodać sobie pewności siebie.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl