Jak zagęścić włosy?

Ciesz się piękną fryzurą niezależnie od sytuacji! Jeśli marzysz o pięknych i gęstych włosach, to najlepszym sposobem na ich uzyskanie będą doczepy. Z ich pomocą nie tylko zwiększysz objętość, ale również możliwości, jeśli chodzi o różnorodność wykonywanych fryzur. Oczywiście, wpływ na kondycję kosmyków mają geny, a także sposób odżywiania, dlatego warto jeść posiłki bogate w składniki odżywcze i witaminy.

Jak zagęścić włosy?


Zagęszczanie włosów - dostępne możliwości

Dzięki temu, że rynek fryzjerski nieustannie się rozwija, na osoby marzące o pięknych pasmach czeka wiele możliwości. Istnieje kilka metod zagęszczania, wszystkie z nich postaramy się krótko scharakteryzować, tak aby nie było problemu z wyborem odpowiedniej.

1. Metoda keratynowa: cieszy się dużą popularnością już od wielu lat. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepami, które zakończone są keratynową łuską. Wykonuje się je na gorąco, przy pomocy specjalnej zgrzewarki, w związku z tym metoda ta przeznaczona jest dla osób o mocnych, niezniszczonych włosach, dla których wysoka temperatura nie będzie szkodliwa.

  • Zalety: to przede wszystkim naturalność i trwałość. Keratynowe łuski są praktycznie niewidoczne, dlatego też bardzo ciężko jest odróżnić naturalne pasma od tych doczepionych. Dodatkowo, decydując się na ten zabieg otrzymujesz trwały efekt zagęszczenia, który utrzymuje się przez około 2 miesiące. Jednak po upływie tego czasu, pasma można jeszcze podciągnąć - co pozwala wydłużyć efekt zabiegu nawet do 6 miesięcy.
  • Wady: osoby decydujące się na doczepy muszą pamiętać o tym, aby odpowiednio o nie dbać. Należy również mieć na uwadze, że profesjonalnie wykonany zabieg wiąże się ze sporym wydatkiem.

2. Mikro ringi: to metoda, która polega na łączeniu naturalnych pasm włosów z doczepami, przy użyciu niewielkich obrączek - mikroringów zakończonych silikonowym gwintem. Metoda ta wykonywana jest “na zimno”, dzięki czemu, w odróżnieniu od keratynowej, sprawdzi się również u osób, które mają cienkie kosmyki. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio dopasować barwę ringów - powinna być jak najbardziej zbliżona do koloru pasemek.

  • Zalety: trwałość, przy odpowiedniej pielęgnacji efekt może utrzymywać się około 2 miesięcy. Niewielka inwazyjność, ponieważ nie wymaga stosowania wysokich temperatur, a także niska cena.
  • Wady: Mikroringi mogą uczulać, dlatego też należy wcześniej wykonać test sprawdzający. Jeśli efekt ma się utrzymać, należy również odpowiednio pielęgnować doczepy.

3. Metoda kanapkowa (Tape on): to najdelikatniejsza i najmniej inwazyjna metoda zagęszczania włosów. Polega ona na łączeniu ze sobą kosmyków oraz dopinek, które umieszczone są na specjalnej silikonowej taśmie. Taką taśmę umieszcza się bezpośrednio przy skórze głowy, dzięki czemu jest ona praktycznie niewidoczna i niewyczuwalna.

  • Zalety: nie wymaga stosowania wysokich temperatur, dzięki czemu sprawdzi się również u osób mających cienkie i słabe włosy.
  • Wady: mocowane na silikonowych taśmach włosy obniżają się wraz ze wzrostem kosmyków, dlatego też, aby utrzymać efekt, konieczne jest regularne odwiedzanie stylisty, który podciągnie taśmy, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Podobnie jak w przypadku pozostałych metod, tutaj również należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji doczepów.

Zagęszczanie włosów - czy można wykonać je w domu?

Mimo tego, że naturalne doczepy można bez trudu kupić w internecie, to aby je zamocować należy udać się do salonu fryzjerskiego. Natomiast jeśli nie wiesz czy przedłużanie włosów jest dla Ciebie i nadal się wahasz, to dobrą alternatywą będą dopinki typu Clip-in. Wykonywane są z naturalnych lub syntetycznych kosmyków i wyposażone w klipsy, za pomocą których możesz w kilka minut zagęścić swoją fryzurę. Metoda Clip-in jest nieinwazyjna i daje dużą dowolność w zakresie stylizacji – jednego dnia możesz cieszyć się długimi włosami, a kolejnego postawić na krótką, naturalną fryzurę. Zaletą zagęszczania metodą Clip-in jest również niska cena.

Jak widać możliwości jest wiele, dzięki czemu z pewnością znajdziesz wśród nich taką, która w pełni odpowie na Twoje wymagania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl