Jak zrobić wysoką i wytrzymałą kitkę?

Każda kobieta pragnie wyglądać stylowo. Tylko jak ten efekt osiągnąć — i to najlepiej szybko i prosto? Fryzura kitka jest jednym z najłatwiejszych uczesań, które pasują na wiele okazji. Rutynowe wyjście na siłownię? Poważne wydarzenie? Zawsze będzie dobrze wyglądać. Co więcej, można ją wykonać dosłownie w dwie minuty. Im częściej ćwiczysz, tym mniej czasu będziesz potrzebować na wykonanie idealnego, eleganckiego kucyka – czy to z własnych włosów, czy z użyciem doczepianych pasm lub specjalnych klipsów. Jak ją zrobić? Odpowiedzi i tricki znajdziesz w tym artykule!

Kitka – ponadczasowy i klasyczny styl

Znana również jako kucyk, jest jedną z najbardziej ponadczasowych i uniwersalnych fryzur. Stała się popularna już wiele lat temu i nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Elegancka kitka z włosów jest idealna na każdą okazję – od codziennych stylizacji po bardziej wyrafinowane wydarzenia. Formalna wersja jest zazwyczaj idealnie gładka. Żaden baby hair nie ma prawa odstawać. Może być wykonany z użyciem doczepianych pukli, żeby dodać objętości całemu uczesaniu. Codzienna opcja jest zazwyczaj luźniejsza, zwykle w lekkim nieładzie.

Jak zrobić kitkę – najważniejsze zasady

Stworzenie idealnej fryzury to sztuka, którą każda kobieta może opanować — nawet jeśli początki są naprawdę trudne. Najpierw należy zebrać włosy w wysoki kucyk, najlepiej używając mocnej, grubej gumki (cienka nie sprosta zadaniu, szczególnie ta zgrzewana na końcach), która utrzyma ciężar eleganckiego uczesania. Doczepiana kitka może pomóc osobom, które chcą zwiększyć objętość i dodać nieco dramaturgii całej stylizacji.

Jak zrobić kitkę? Samo związanie nie wystarczy. Ważne jest, aby używać odpowiednich akcesoriów. Szczotka musi pomóc w rozczesaniu pasm i ułożeniu ich. Gumki powinny być mocne i wytrzymałe, zrobione z jednego kawałka materiału. Żele pomogą w wygładzeniu przodu fryzury, a lakier do włosów — w utrwaleniu jej na cały dzień, a nawet noc zabawy! Doczepiane pasma z kolei muszą być wykonane z wysokiej jakości surowców, żeby wyglądały elegancko. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że efekt będzie zadowalający i utrzyma się przez długi czas.

Zwiększanie objętości – triki i techniki

Aby kucyk był grubszy i wizualnie większy, a do tego ładnie uniesiony, możesz posłużyć się kilkoma sposobami. Jedną z nich jest lekkie tapirowanie włosów przed związaniem ich. Można również zastosować klipsy, które umieszcza się pod gumką — tak, żeby dodać objętości od spodu. Innym sposobem jest połączenie dwóch kucyków w jeden, co daje efekt pełniejszej kitki. Niektóre kobiety decydują się także na doczepiane pasma, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, których grubość włosów nie pozwala na uzyskanie eleganckiej fryzury tego typu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl