Która metoda przedłużania włosów jest najlepsza?

Jak wybrać najlepszą metodę przedłużania włosów

Temat przedłużania włosów jest bardzo obszerny. Każda metoda dopinania włosów posiada swoje zalety odróżniające ją od innych. Możemy podzielić je na dwie grupy - sposoby przedłużania i zagęszczania włosów na stałe, które po założeniu nosisz przez kilka miesięcy oraz takie, które możesz z łatwością zakładać i zdejmować samodzielnie. Pierwsza grupa wymaga umówienia wizyty u profesjonalnego stylisty, który założy doczepki. Po pewnym czasie, gdy pojawią się odrosty, będziesz musiała odwiedzić go ponownie w celu podciągnięcia naturalnych doczepek.

 

Jak metoda przedłużania włosów najlepsza

 

Jak przedłużyć włosy u fryzjera – który sposób polecamy


Metoda kanapkowa, włosy tape on – najwygodniejsze, które nosisz przez wiele miesięcy

Pojawienie się metody kanapkowej zrewolucjonizowało rynek doczepiania włosów. Technika ta polega na doczepianiu włosów wtopionych w specjalne tasiemki. Każdy paseczek posiada klej, który pozwala przymocować go na głowie. Wystarczy wybrać odpowiedniej grubości pasemko Twoich włosów, podłożyć tasiemkę pod oraz nad i delikatnie zgrzać prostownicą. Pozwoli to na uzyskanie jeszcze lepszego i mocniejszego połączenia. Pojedyncza tasiemka posiada szerokość ok. 4 cm, która jest najbardziej optymalna, ponieważ równomiernie obciąża Twoje włosy. Wiele klientek decyduje się spróbować metody przedłużania włosów tape-on i już nie wyobraża sobie powrotu do innej, gdyż uważa, że jest najlepsza.


Przedłużanie pasemkami pod mikroringi – miniaturowe kółeczka, które doczepi fryzjer

Jeśli wolałabyś spróbować metody, w której nie używa się urządzeń emitujących wysoką temperaturę, polecamy spróbować doczepiania na mikroringi. Pasemka włosów przeznaczone do tej techniki posiadają specjalną końcówkę typu stick, którą wsuwa się do łącznika i zaciska. Ten sposób wykorzystuje maleńkie, metalowe łączniki, które utrzymują doczepkę na miejscu. Podczas zabiegu wykorzystuje się także szydełko, którym nawleka się mikroringi na Twoje włosy oraz cążki do zaciskania mikroringów. Aby cały zabieg był jak najbardziej bezpieczny dla Twoich włosów, polecamy użyć mikroringi z silikonem. Zawierają one wewnątrz otoczkę z przezroczystego silikonu, która dodatkowo zabezpiecza włosy naturalne przed urazami. Ringi występują w wielu kolorach, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że nie dobierzesz ich do Twoich pasemek, a  łączenia będą widoczne.


Pasemka loop – podobne jak pod mikroringi, jeszcze wygodniejsze podczas zakładania

Pasemka loop po założeniu dają taki sam efekt jak te założone pod mikroringi. Ich zaleta tkwi w sposobie zakładania. Doczepy loop w zestawie posiadają już pętelkę, przez którą przewlekasz włosy oraz ringi. Dzięki temu ilość akcesoriów, które musisz dokupić do wykonania zabiegu się zmniejsza, a sam zabieg ułatwia. Wystarczy, że wyposażysz się w cążki do zaciskania ringów i już możesz zakładać włosy.


Włosy pod nanoringi – najmniej widoczne przedłużanie włosów

Pasemka pod nanoringi zakładasz podobnie, jak włosy na mikroringi. Różnica poleca na wielkości elementów łączących, czyli malutkich metalowych kółeczek, które dopinają sztuczne włosy do Twoich własnych rosnących na głowie. Nanoringi polecamy każdemu, kogo interesuje najbardziej dyskretna metoda doczepiania włosów bez użycia kleju oraz wysokich temperatur.


Pasma z łuską keratynową – polecamy estetyczne łączenia, które przetrwają wiele miesięcy

Jeśli obawiasz się używania siły oraz cążków do zaciskania ringów na Twoich włosach, może zainteresować Cię metoda na keratynę. W metodzie tej estetyczne i delikatne łączenia uzyskuje się za pomocą kleju keratynowego. Kleje mogą przyjąć różną formę – granulek, wkładu w miseczce do hot-pota lub pałki, jednak łączy je to, że są bezpieczne i hipoalergiczne, nie powodując uczuleń. Pasemka do metody keratynowej można także zakupić z już gotową końcówką. Podczas zabiegu używa się specjalnej podkładki, żeby odseparować pasmo oraz zgrzewarki, aby uzyskać trwałe połączenie. Wiele stylistek zajmujących się przedłużaniem i zagęszczeniem włosów, stosuje i poleca także włoską keratynę, która tworzy naprawdę mocne łączenia. Podczas zabiegu fryzjerka na pewno dobierze rodzaj łączenia do Twoich włosów. Po pojawieniu się odrostów pasemka zdejmuje się za pomocą specjalnego płynu oraz szczypiec do usuwania keratyny.

 

Mamy nadzieję, że dostatecznie wyczerpaliśmy temat przedłużania włosów na stałe i jeśli miałaś jakieś wątpliwości to udało nam się je rozwiać. Poniżej polecimy różne rodzaje doczepek tymczasowych, które wpinasz rano, a ściągasz wieczorem. Zapraszam Cię także do regularnej lektury naszego bloga, na którym jeszcze nie raz poruszymy temat doczepiania włosów na metody stałe.

 

Jakie jest najlepsze i najłatwiejsze samodzielne przedłużanie włosów


Wybór metody, która zagęści lub przedłuży Twoje włosy jest bardzo ważna i trudna, jeśli robisz to pierwszy raz. Poniżej pomożemy Ci zdecydować, która metoda tymczasowego dopinania włosów będzie najlepsza dla Ciebie. Po kilku próbach z łatwością założysz je sama. Doczepki zakładane w ten sposób nie wymagają wizyty u fryzjera. Możesz je także wykorzystać jako zagęszczenie do upięć, aby uzyskać jeszcze bardziej spektakularny efekt.

Dopinane włosy clip-in – jak najłatwiej przedłużyć włosy bez pomocy fryzjera

Która z nas nie marzy o tym, by w kilka minut móc cieszyć się długimi i gęstymi włosami? Szczególnie tęsknimy za tym po wizycie u fryzjera, gdzie nastąpiło drastyczne cięcie. Wszystkie to znamy. Jednak teraz nie musimy się martwić, że czekają nas długie miesiące zapuszczania. Wystarczy zaopatrzyć się w włosy doczepiane clip-in. Włosy w doczepach clip-in zostały wszystkie w specjalną taśmę, której szwy są delikatne i niewidoczne. Do tasiemek doszyte są spinki aby można je umocować. Przy odrobinie wprawy założysz włosy w kilka chwil. Włosy spokojnie możesz nosić przez cały dzień, a zdjąć wieczorem. Szczegółowa instrukcja zakładania clip-in znajduje się już na naszym blogu. Serdecznie cię do niej zapraszamy, jeśli chcesz dowiedzieć się jak szybciej i skuteczniej zakładać dopinki oraz poznać ich największe zalety.

 

Włosy na żyłce flip-in – jak najszybciej i najbezpieczniej przedłużyć fryzurę w kilka sekund

Włosy na żyłce są jedną z najwygodniejszych metod tymczasowego przedłużania włosów.  Zestaw składa się z jednej długiej taśmy, do której na końcach została przymocowana żyłka. Żyłka trzyma się przy pomocy mikroringów. Takie skonstruowanie doczepki pozwala w łatwy sposób na dopasowanie żyłki do swojej głowy. A jest to bardzo ważne, ponieważ decyduje o utrzymaniu na miejscu naturalnej doczepki przez cały dzień. Warto więc poświecić na to kilka chwil, by potem cieszyć się długimi włosami. Bardzo korzystny jest też sposób zakładania. Dzięki temu, ze nie ma potrzeby wpinania spineczek we włosy oraz dzielenia ich na poziomy, założenie włosów na żyłce zajmie ci tak naprawdę tylko kilka chwil. Wystarczy poćwiczyć kilka razy przed lustrem, aby dojść do wprawy.

 

Syntetyczne zestawy clip-in – najtańsze włosy doczepiane

Doczepy naturalne są świetnym rozwiązaniem, ale z racji wykorzystania włosów naturalnych posiadają wyższą cenę. Nie można jednak zapominać o włosach syntetycznych. Sprawdzą się one u osób, które nie chcą wydawać większej sumy na dopinki naturalne. Zasada działania oraz mocowanie doczepów clip-in syntetycznych jest taka sama. Są one wszyte w taśmę oraz posiadają spinki. Różnicą jest tylko materiał użyty do wykonania doczepek. Nie należy się jednak obawiać włosów syntetycznych. Aktualnie technologia wykonywania włosów jest na tak wysokim poziomie, że bez trudu można wykonać włosy sztuczne, które imitują włosy naturalne. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie zwróć tylko uwagę, aby pasma nie miały sztucznego połysku. To może zdradzać, że nie są wykonane z naturalnego surowca.

 

Mamy nadzieję że, jeśli wahałaś się z wyborem, teraz nie będziesz miała już żadnych wątpliwości i udało nam się odpowiedzieć na pytanie, która metoda przedłużania i zagęszczania włosów będzie najlepsza dla Ciebie. Gdyby jednak nadal jakieś zagadnienie nie dawało Ci spokoju, zapraszamy do kontaktu z nami. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl