Cieniowane włosy - komu pasują i jak je stylizować?

Cieniowanie włosów to jedna z popularnych metod ich ścinania. Stosuje się ją zarówno na długich, jak i na średnich oraz krótkich włosach, zwiększając tym samym ich objętość i nadając im pożądany kształt. Dobrze wykonane cieniowanie, dopasowane do kształtu twarzy i urody klientki może przynieść wyjątkowo estetyczny efekt wizualny. Warto jednak pamiętać, że ten sposób kształtowania fryzury nie jest przeznaczony dla każdego i nie zawsze się sprawdzi.

 


Czym dokładnie jest cieniowanie włosów?

Metoda nazywana cieniowaniem polega na podcinaniu i skracaniu włosów warstwowo. Najczęściej włosy po wewnętrznej stronie pozostają nieco dłuższe, podczas gdy te zewnętrzne skraca się nieco bardziej. Taki sposób strzyżenia pozwala na optyczne zwiększenie gęstości i objętości fryzury, co korzystnie wpływa na jej estetykę.

Komu pasuje cieniowanie włosów?

Cieniowane sprawdzi się zarówno w przypadku prostych i grubych, jak również falowanych, czy kręconych włosów. Grube, gęste i proste kosmyki, dzięki metodzie cieniowania nabiorą swoistej lekkości i będą układać się znacznie lepiej. Natomiast w przypadku fal i loków cieniowanie pozwoli na dodatkowe wydobycie i podkreślenie skrętu. Także nieco cieńsze i pozbawione objętości włosy zdecydowanie nabiorą życia dzięki cieniowaniu. Strzyżenie to pozwoli optycznie zagęścić fryzurę i znacznie ją ożywić.

Ponadto cieniowanie jest także skutecznym sposobem na dyskretne i estetyczne ukrycie pewnych niedoskonałości i mankamentów. Odpowiednio wykonane może chociażby przysłonić zbyt wysokie czoło, czy znacznie wysunięty podbródek. To także rozwiązanie dla pań poszukujących cięcia, które optycznie wyszczupli ich twarz i szyję.

Kto nie powinien decydować się na cieniowanie?

Włosy cieniowane nie są uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego. Wykonane na szczególnie miękkich, czy sypkich włosach, jak i kosmykach o wysokiej porowatości nie będzie wyglądać atrakcyjnie. Wręcz przeciwnie, może wpłynąć na niekorzyść posiadaczki cieniowania. Miękkie i wysokoporowate włosy poddane cieniowaniu nierzadko miewają tendencję do nieestetycznego opadania na boki, co więcej, mogą sprawiać także wrażenie suchych, rzadkich i zniszczonych.

Rodzaje cieniowanych włosów

Cieniowanie podzielić można na kilka podstawowych rodzajów, głównie ze względu na długość włosów. W przypadku wykonywania tego rodzaju strzyżenia bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie jego rodzaj, zarówno do posiadanej fryzury, jak i kształtu twarzy oraz typu urody.

Cieniowanie długich włosów jest metodą, która najlepiej sprawdzi się w przypadku prostych bardzo gęstych, ciężkich włosów, jak również w przypadku kosmyków pozbawionych objętości. Cieniowanie włosów długich podzielić można na dwu- oraz trzywarstwowe. Efektem cieniowania powinny być włosy o zróżnicowanej długości i wyraźnie zwiększonej objętości, których poszczególne warstwy dyskretnie i gładko przenikają się wzajemnie.

Cieniowanie trzywarstwowe polecane jest szczególnie paniom posiadającym cienkie włosy o małej objętości. Dzięki potrójnemu zróżnicowaniu ich długości włosy optycznie zyskają na grubości i objętości, przez co będą także znacznie bardziej estetyczne.

Cieniowanie na krótkich i półkrótkich włosach to także często wybierana metoda na poprawę ich atrakcyjności. Najlepiej sprawdza się w tym wypadku cieniowanie dwuwarstwowe, takie jak chociażby cieniowanie z tak zwanymi pazurkami, które skutecznie nadaje fryzurze mocnego charakteru.

Spośród wielu sposobów cieniowania wybrać można również cieniowanie z grzywką, jak i zróżnicowanie długości jej samej. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku osób z wysokim czołem, które pragną w atrakcyjny sposób ukryć tę niedoskonałość. Strzyżenie to najczęściej skutkuje wielowarstwową grzywką, której kosmyki skierowane są nieznacznie na bok i płynnie łączą się z - także cieniowanymi - włosami po długości.

Stylizacja włosów cieniowanych

Jedną z najważniejszych zalet włosów cieniowanych jest możliwość ich zróżnicowanej stylizacji. Dobrze wycieniowane włosy powinny być nie tylko estetyczne i pełne życia, ale także proste w układaniu. Wystarczy odpowiedniej jakości krem, lub pianka do stylizacji, lokówka, prostownica, bądź zwykła szczotka, aby z cieniowanych włosów stworzyć wyjątkową fryzurę z efektem WOW. W ten sposób możemy chociażby, poprzez wgniatanie w mokre włosy odpowiedniej pianki, uzyskać efekt oryginalnie pofalowanych włosów, doskonały na co dzień, do pracy, czy spontanicznego wyjścia ze znajomymi.

Decydując się na upięcie cieniowanych włosów, warto pozostawić przy twarzy kilka pasemek. Takie upięcie skutecznie wyszczupli twarz, dodając jej dziewczęcego wdzięku. Także sam kucyk wykonany z cieniowanych włosów będzie prezentował się wyjątkowo. Gęste, trójwymiarowe upięcie atrakcyjnie zwieńczy zarówno codzienną, jak i elegancką stylizację.

Jeszcze więcej objętości? Dodaj pasemka lub doczepy!

Panie, którym szczególnie zależy na wyjątkowej objętości i gęstości fryzury, mogą oprócz cieniowania zdecydować się na włosy doczepiane. Atrakcyjne, mocne i naturalnie wyglądające pasma dopiąć można do swoich włosów zarówno na chwilę - wyłącznie na wieczór, na jeden, czy kilka dni - jak również na dłuższy czas, nawet do kilku miesięcy. Wszystko to zależy bowiem od wybranej metody przedłużania i zagęszczania włosów. Niezależnie jednak od wybranej techniki, doczepiane lub dopinane włosy skutecznie dodadzą objętości, jak i estetyki dowolnej fryzurze. Świetnie sprawdzą się także w przypadku włosów cieniowanych, dopasowując się do nieregularnych kosmyków.
Doczepiane włosy dostępne są w kilkunastu różnych kolorach, jak i kilku długościach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do swojej fryzury. Wykonane z włosów syntetycznych lub naturalnych, w dyskretny lecz efektywny sposób wtopią się w paletę cieniowanych, naturalnych kosmyków.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl