Czy metoda kanapkowa niszczy włosy?

Czy metoda kanapkowa niszczy włosy?

Odpowiedź jest krótka – nie niszczy i możesz ją bezpiecznie stosować bez żadnych obaw o własne włosy. Poniżej rozwiejemy wszelkie wątpliwości, które pojawiają się u Pań przed pierwszym skorzystaniem z tego sposobu na przedłużanie fryzury. Jeśli myślisz o przedłużaniu włosów, koniecznie powinnaś zainteresować się metodą kanapkową, znaną także pod nazwą tape-on. W ostatnich latach w bardzo krótkim czasie  zyskała wiele zwolenniczek, dowiedz się więc co skłoniło kobiety do wyboru akurat tej techniki i jaka jest jej przewaga nad innymi metodami. Oraz najważniejsze - czy metoda tape-on niszczy włosy? Postaramy się przybliżyć Ci kwestię tego sposobu przedłużania i zagęszczania włosów oraz odpowiedzieć na powyższe pytania.

 

 

Dlaczego włosy tape-on są tak często wybierane przez klientki?

Wiele z naszych klientek, po spróbowaniu metody kanapkowej, nie wyobraża sobie wrócić do poprzednich sposobów przedłużania włosów. Tape-on powoli, ale skutecznie wypiera inne sposoby przedłużania. Także stylistki decydują się na wprowadzenie tego rodzaju usług w swoich salonach, widząc jak pozytywnie, reagują na nie klientki oraz jak łatwo i szybko zakłada się pasemka. Jaka jest przewaga tego sposobu nad innymi? W tej technice nie ma potrzeby używania siły i zaciskania mechanicznego łączeń, a klej, który został wykorzystany w taśmach, jest w pełni bezpieczny dla Twoich włosów. Nie stosujesz także wysokiej temperatury do rozpuszczenia kleju, wystarczy zdjąć taśmę zabezpieczającą i klej jest gotowy do przymocowania pasm. Dużą zaletą są także delikatne i dyskretne łączenia, które przy prawidłowo wykonanym zabiegu, są niewidoczne z zewnątrz i długo się utrzymują. Dzięki temu włosy można upinać oraz związywać bez obawy, że tasiemki będą widoczne. Ponadto zastosowanie naturalnych włosów słowiańskich zapewnia wysoką jakość pasm, przez co doczepka może zostać kilkukrotnie podciągnięta po pojawieniu się odrostu. Poza tym jest to jedna z najszybszych metod doczepiania włosów na stałe i pozwoliła znacznie skrócić czas spędzony na fotelu z salonie fryzjerskim. Jak widać, przewaga metody kanapkowej nad innymi jest wyraźna, dlatego zyskała tak wiele zwolenniczek.

 

Czy klej na taśmie silikonowej jest bezpieczny dla włosów?

W wielu metodach wykorzystuje się klej, który utrzymuje doczepki. Nie inaczej jest w metodzie kanapkowej. Jednak klej w kanapkach jest wyjątkowo bezpieczny, nie powoduje uczuleń oraz podrażnień skóry głowy. Jest także łagodny dla Twoich włosów i stosuje się go na zimno. Ta technika wykorzystuje dwie taśmy – jedną zakłada się od spodu cienkiego pasma Twoich włosów, a drugą na wierzch, tworząc łączenie, które wygląda jak kanapka. Kleje z jednej i drugiej taśmy łączą się ze sobą, przez co Twoje włosy naturalne są zabezpieczone przed uszkodzeniami, a ciężar doczepki równo rozłożony. Jak widać, taśmy są jedną z lepszych opcji do przedłużania włosów.

 

Jak działa płyn do zdejmowania włosów tape-on?

Po kilku miesiącach noszenie pięknych dłuższych i gęstszych włosów pojawia się odrost. Do ściągania doczepek służy specjalny bezpieczny remover do metody kanapkowej. Płyn możesz zastosować sama lub może to zrobić stylista, u którego wykonywałaś zabieg przedłużania. Sposób użycia płynu do ściągania kanapek jest banalnie prosty. Za pomocą buteleczki z aplikatorem nanieś niewielką jego ilość na łączenia. Odczekaj chwilę, aż klej zacznie się rozpuszczać. Delikatnie poruszaj taśmami, aż zaczną łatwo odchodzić. Gotowe! Niektóre klientki mają wątpliwości czy płyn całkowicie usunie klej z ich włosów. Tak, usunie, gdyż został opracowany tak, żeby bezpiecznie rozpuścić cały klej. Posiada składniki, które usuwają łączenie, a przy tym zawiera olejki, które dodatkowo pielęgnują włosy.

 

Taśmy silikonowe o szerokości 4 cm są komfortowe i bezpieczne dla Twoich własnych włosów

Szerokość 4 cm jest optymalna dla taśm tape-on z punktu widzenia wygody używania oraz bezpieczeństwa włosów, gdyż równomiernie obciążają włosy naturalne. Jest to ważne dla komfortu noszenia doczepek. Są one najbardziej uniwersalne – nadają się zarówno dla klientek o grubych, jak i cienkich włosach, jednak szczególnie docenią je kobiety posiadające delikatne włosy, gdyż w przeciwieństwie do metody pod mikroringi lub keratynę nie obciążają ich punktowo, lecz na większej części głowy. Taśmy szersze niż 4 cm byłyby mniej praktyczne w zastosowaniu i trudniej by się je zakładało, natomiast taśmy węższe niepotrzebnie wydłużyłyby zabieg doczepiania, gdyż musiałabyś użyć więcej kanapek. Jak widać, taka szerokość jest najlepszym wyborem. Pamiętaj jednak, że jeśli na którąś część głowy potrzebujesz węższych tasiemek, możesz je przyciąć do pożądanej szerokości.

 

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa metody tape–on i przekonałaś się, że nie niszczy ona włosów. Z całego serca polecamy wypróbować ten sposób i jesteśmy pewni, że się nie zawiedziesz. Szczegółową ofertę możesz poznać na stronie naszego sklepu.


Włosy tape-on

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl