Doczepiane włosy – jak dobrać kolor?

Pierwszy raz postanowiłaś przedłużyć włosy i wśród wielu pytań, które sobie zadajesz, jest też takie – jaki powinnam zamówić kolor? Oferta dostępnych na rynku kolorów włosów do przedłużania jest bardzo szeroka i chętnie skorzystałabyś z porady profesjonalisty. Odpowiedni dobór odcienia jest ważny, ponieważ tylko wtedy efekt po przedłużeniu będzie naturalny i nikt w otoczeniu nie zorientuje się, że nie są to Twoje własne włosy.

 

 

Przedłużam włosy u stylisty czy samodzielnie?

Kluczową sprawą jest metoda przedłużania włosów, na którą się zdecydowałaś. Jeżeli interesują Cię włosy doczepiane na stałe, jak na przykład metoda kanapkowa, pasemka pod nanoringi, mikroringi lub keratynę, możesz liczyć na pomoc fryzjera, z którego usługi skorzystasz podczas wykonywania zabiegu. Jeżeli natomiast planujesz zakupić dopinki do samodzielnego zakładania, jak na przykład włosy clip-in, doczepiany kucyk, włosy na żyłce flip-in i tym podobne, możesz dopasować kolor na podstawie palety dostępnej na stronie internetowej lub poprosić o pomoc pracownika sklepu.

 

Fryzjer dopasuje odcień włosów przedłużanych

Zdecydowałaś się na włosy tape on lub na przykład na pasemka naturalne doczepiane na stałe metodą na łuskę keratynową albo pasma loop czyli z pętelką i mikroringiem. Udajesz się najpierw do salonu fryzjerskiego na konsultację. Fryzjer przyjrzy się Twoim włosom, oceni ich długość, gęstość, zapyta jaki efekt chciałabyś osiągnąć i na podstawie tych informacji zaproponuje właściwą ilość pasemek, ich długość i oczywiście kolor. Pokaże też wzornik kolorów, z którego będziesz mogła wybrać ten, który Ci najbardziej odpowiada i dowiesz się, jaka jest całkowita cena przedłużania włosów obejmująca materiał i pracę fryzjera.

 

Sama wybieram kolor włosów doczepianych kupionych w sklepie internetowym

W dzisiejszych czasach zakupy online są codziennością, coraz więcej produktów wolimy zamówić w sieci bez wychodzenia z domu i ten trend nie ominął również branży fryzjerskiej. Podczas zamawiania sztucznych włosów w sklepie online możesz skorzystać z dostępnej na jego stronie palety kolorów, na której na zdjęciach zobaczysz różne dostępne odcienie i odpowiadające im oznaczenia. Najczęściej zaznaczasz interesujący Cię kolor w formularzu zakupowym lub wpisujesz numer w polu wiadomości do sprzedającego.

Jeżeli paleta nie rozwiała całkowicie Twoich wątpliwości, możesz przesłać mailem zdjęcia swoich włosów, pracownik sklepu na ich podstawie pomoże w doborze. Najlepiej jeśli zdjęcia będą wykonane w naturalnym świetle słonecznym, gdyż sztuczne oświetlenie w Twoim domu lub biurze może przekłamać odcień i utrudnić jego dopasowanie. Zdarzały się sytuacje, kiedy na przykład zdjęcie wykonane przy żarówce sugerowało karmelowy blond, a w rzeczywistości okazywało się, że kolor klientki to piaskowy blond, dlatego zawsze zalecamy wykonywanie zdjęć w świetle dziennym. Ten sposób doboru koloru jest z reguły bardzo skuteczny, ale jeśli jednak nadal masz wątpliwości, możesz wysłać do nas w kopercie włożony do woreczka strunowego kosmyk swoich włosów i wtedy otrzymasz stuprocentową gwarancję idealnego dopasowania.

 

Dobieram kolor tresek w sklepie stacjonarnym

Sprzedawca w sklepie stacjonarnym, podobnie jak doświadczony fryzjer, zawsze będzie w stanie przedstawić Ci kilka propozycji i z łatwością na miejscu dopasujesz barwę do swoich upodobań, a także od razu będziesz mogła ocenić czy dana długość i ilość tresek lub pasemek pozwoli na stworzenie oczekiwanej stylizacji.

 

Jaki kolor wybrać, jeśli moje włosy nie mają odcienia jednolitego na całej długości?

Często zdarza się, że panie mają jaśniejsze refleksy na końcach włosów, co może być spowodowane na przykład rozjaśniającym działaniem promieni UV po długim przebywaniu na słońcu w sezonie letnim lub celowym zabiegiem z zastosowaniem farby. W takich przypadkach w reguły powinniśmy dobrać kolor do tych jasnych końcówek, nie do włosów u nasady. Wtedy doczepiane włosy estetycznie wtapiają się w Twoje własne i zupełnie ich nie widać.

 

Jaki wybrać odcień, jeśli planuję zafarbować swoje włosy?

Proponujemy w pierwszy kolejności zapoznać się z paletą włosów dopinanych, spośród nich wybrać kolor, który Ci się najbardziej podoba i w którym się najlepiej czujesz. Oferta dostępnych na rynku farb do włosów jest tak szeroka, że na pewno zawsze łatwo dobierzesz odpowiadający im odcień bez potrzeby farbowania włosów doczepianych. W razie potrzeby naturalne włosy dopinane możesz zafarbować, natomiast włosy syntetyczne nie nadają się do farbowania.

 

Czy u każdego producenta kolory mają takie same oznaczenia?

Większość producentów włosów dopinanych posługuje się taką samą paletą kolorów z takimi samymi uniwersalnymi symbolami, chociaż pamiętaj, że mogą wystąpić nieznaczne różnice. Jeśli dotychczas zawsze kupowałaś przykładowo kanapki tape-on w kolorze czekoladowy brąz oznaczone numerem 4, który w Twoim ulubionym sklepie jest chwilowo niedostępny, a zależy Ci na czasie i chciałabyś zamówić w innym miejscu, może się okazać, że tam numer 4 będzie miał nieco inny odcień lub że będzie bardziej wyglądał jak jasny brąz, a nawet ciemny blond. Upewnij się przed złożeniem zamówienia i porównaj palety kolorów.

 

Czy w przypadku nietrafnego dopasowania kolorów mogę wymienić włosy?

Nie ma problemu. Jeśli otrzymasz przesyłkę, wyjmiesz doczepki i uznasz, że nie trafiłaś z kolorem, od razu skontaktuj się z nami i udzielimy wskazówek jak najszybciej i najłatwiej przeprowadzić wymianę, tak, żeby nowe włosy szybko do Ciebie dotarły i żeby kolor był już idealnie dopasowany. Dostępne aktualnie kolory zawsze możesz sprawdzić na stronie sklepu.


Sklep z włosami

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl