Farbowanie doczepianych włosów

Doczepianie, czy też przedłużanie włosów to sposób na szybką zmianę fryzury i stylu. Dzięki doczepom w zaledwie kilka chwil można całkowicie odmienić swój wygląd, wybierając niemal dowolną długość, gęstość oraz kolor pasm. Co jednak w przypadku, kiedy wybrany odcień po pewnym czasie przestaje nam odpowiadać? Lub kiedy mamy ochotę na kolejną radykalną modyfikację stylizacji i całkowitą zmianę koloru włosów, także tych doczepianych? Czy można farbować doczepiane włosy? Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana na kolor, który bardziej będzie Ci odpowiadał. Jeżeli jednak zdecydujesz się na farbowanie, udzielimy poniżej kilku wskazówek. Pamiętaj jednak, że jeśli zabieg będzie wykonany poza autoryzowanym przez nas salonem fryzjerskim, nie bierzemy odpowiedzialności za osiągnięty efekt, gdyż nie mamy możliwości dopilnowania czy zostanie wykonany prawidłowo i z użyciem właściwej jakości farby do włosów. 

 

Farbowanie włosów doczepianych

 

Czy można farbować doczepiane włosy?

Zarówno włosy trwale przedłużane, jak i doczepiane treski można poddać zabiegowi koloryzacji. Aby móc jednak mówić o farbowaniu doczepów, konieczne jest wybranie najwyższej jakości naturalnych doczepianych włosów. Jedynie naturalne kosmyki można bowiem przefarbować z powodzeniem na inny, wybrany kolor czy odcień. Mimo iż farbowanie włosów doczepianych nie różni się bardzo od koloryzacji naturalnych włosów, warto się do tego zabiegu przygotować, aby móc spodziewać się pożądanego efektu i uniknąć zniszczenia doczepów.

Farbowanie sztucznych włosów - co trzeba wiedzieć?

Doczepiane pasma to naturalne włosy pozbawione cebulek, a więc i dostępu do naturalnej regeneracji czy odżywienia. Warto więc do ich koloryzacji wybierać sprawdzone produkty wysokiej jakości. Do farbowania doczepów należy wybierać farby bez amoniaku, który źle wpływa na ich strukturę i kondycję. Koloryzacji poddać można zarówno włosy przedłużane na stałe, doczepiane metodą kanapkową  tape on, czy keratynową, jak i ściągane doczepy clip-in. W przypadku zdejmowanych doczepów najlepiej jest oczywiście farbować je osobno. W tym celu należy przygotować sobie miejsce do swobodnego rozłożenia wszystkich pasemek. Może to być stół, blat, a nawet łazienkowa podłoga, najważniejsze jest, aby zabezpieczyć powierzchnię folią aluminiową, a także, aby nie układać pasemek jedno na drugim. Przed farbowaniem ściąganych pasemek należy również zdjąć z nich wszystkie spinki oraz odpowiednio zabezpieczyć silikonową taśmę z klejem lub ściągnąć ją całkowicie, a po koloryzacji umieścić nową.

Jeżeli chcemy dopasować kolor pasemek do odcienia swoich włosów, należy przygotować nieco mniejszą ilość farby. Jeżeli natomiast koloryzacji poddajemy zarówno doczepy, jak i własne włosy możemy użyć całej tubki, czy opakowania, nakładając farbę jednocześnie na głowę oraz rozłożone pasemka. Włosy przedłużane metodami trwałymi farbujemy razem z pozostałymi kosmykami. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej ostrożności podczas farbowania włosów u nasady głowy. Należy wykonywać zdecydowane, lecz delikatne ruchy, aby nie uszkodzić miejsc łączenia doczepów z włosami naturalnymi.

Krótkotrwała koloryzacja przedłużanych włosów

Doczepiane włosy można koloryzować klasyczną farbą, pamiętając o wyborze wysokiej jakości produktu o dobrym składzie, lub nieco mniej trwałym tonerem na bazie naturalnych składników. Jest to doskonałe rozwiązania dla osób, które chcą jedynie na chwilę odmienić swój wygląd. Naturalne tonery zdecydowanie lepiej współgrają z bardziej delikatnymi niż nasze włosy doczepami. Zarówno tonery, jak i koloryzujące spraye są nie tylko znacznie delikatniejsze i bezpieczniejsze dla włosów, ale także dają możliwość niemal dowolnej zmiany koloru fryzury. W palecie tonerów, czy sprayów koloryzujących znaleźć można bowiem zarówno klasyczne odcienie brązu, czy rudego, jak i bardziej ekstrawaganckie tony czerwieni, fioletu czy zieleni.

Rozjaśnianie doczepianych włosów

Rozważając koloryzację włosów doczepianych, należy pamiętać także o niezwykle istotnej zasadzie - przedłużane włosy możemy farbować jedynie na odcienie ciemniejsze. Oczywiście możliwe jest uzyskanie koloru o pół tonu czy ton jaśniejszego, z pomocą wody utlenionej czy rozjaśniacza, jednak może to bardzo niekorzystnie wpłynąć na kondycję włosów. Zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem jest koloryzacja w tonach ciemniejszych niż pierwotny kolor doczepów. Jeżeli marzymy o całkowitej, radykalnej zmianie wyglądu oraz koloru włosów z brązu na platynowy blond lepszym rozwiązaniem jest rozjaśnianie i koloryzacja naturalnych włosów, a następnie dokupienie do nich nowego zestawu pasm - stałych lub doczepianych - w odpowiednim kolorze. 

Podsumowanie

Farbowanie włosów doczepianych jest możliwe, ale jeśli nigdy nie wykonywałaś takiego zabiegu, zwróć się najpierw do nas o pomoc. Postaramy się znaleźć lepiej dopasowany kolor, gdyż zawsze możesz wymienić zakupione u nas włosy lub polecimy sprawdzoną przez nas fryzjerkę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl