Ile gram włosów do przedłużania?

Przedłużanie włosów na różne sposoby staje się coraz popularniejszym zabiegiem, chętnie wybieranym zarówno przez panie mające problemy z zapuszczeniem własnych włosów, jak i te, które chcą szybko odmienić swój wygląd - na stałe lub tymczasowo, czy też na szczególną okazję. Aby mieć pewność uzyskania pożądanego efektu przedłużania włosów należy wybrać pasma najwyższej jakości, jak i ich sprawdzonego, zaufanego sprzedawcę. Naturalne włosy doczepiane charakteryzują się doskonałą estetyką i jakością, co zdecydowanie wpływa na wygląd całej fryzury. Ważne jest także dobranie odpowiedniego koloru włosów doczepianych, tak aby wraz z naturalnymi pasmami tworzyły spójną, estetyczną całość. Równie istotnym aspektem podczas wyboru włosów do przedłużania jest ich ilość, czy też waga. Od tego zależy bowiem efekt końcowy każdego zabiegu przedłużania lub zagęszczania fryzury.

 

 

Ile gram włosów doczepianych?

W zależności od rodzaju oraz metody przedłużania, włosy sprzedawane są w różnej formie, opakowaniach i gramaturach, pojedynczo lub w zestawie. Przed ich zakupem bardzo ważne jest, aby wiedzieć ile gram włosów będzie nam potrzebnych. Na to pytanie trudno jest jednak odpowiedzieć jednoznacznie. Ilość doczepianych włosów zależy bowiem od kilku podstawowych czynników. Są to:

  • Długość włosów doczepianych. Przykładowo 40-centymetrowe włosy o wadze 80 gram będą miały tę samą gęstość, co włosy 50-centymetrowe o wadze 100 gram. Jeżeli więc chcemy uzyskać efekt naprawdę długiej i gęstej fryzury, musimy zainwestować w większą ilość włosów, co oznacza większą wagę pasemek lub dopinek.
  • Gęstość włosów naturalnych. Jeżeli posiadamy swoje gęste włosy, powinniśmy doczepić więcej gram włosów sztucznych, żeby uzyskać naturalnie wyglądające przejście i żeby nie było widać miejsca, w którym kończą się nasze własne włosy.  Nie można więc gęstych włosów naturalnych przedłużyć kilkoma zaledwie pasmami, przyniesie to bowiem nienaturalny efekt schodka w miejscu, do którego sięgają własne włosy.
  • Pożądany efekt. Dużo zależy także od tego, jaki jest główny cel zakupu doczepianych włosów i jaki dokładnie efekt pragniemy uzyskać. W przypadku zagęszczania, można wybrać mniejszą wagę włosów, natomiast przy przedłużaniu - zdecydowanie większą.

Jeżeli nie mamy pewności co do właściwej wagi oraz ilości pasm czy też objętości zestawu doczepów, warto poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie lub fryzjera, który będzie włosy zakładał.

Jaka waga włosów clip-in?

Clip in to najprostsza metoda przedłużania włosów. Można dzięki niej zarówno przedłużyć, jak i zagęścić swoją fryzurę na dłuższy lub krótszy czas. Metoda clip-in polega na dopięciu do naturalnych włosów doczepianych taśm zakończonych specjalnymi spinkami. Za pomocą metody clip-in można nie tylko zmienić długość swoich włosów, ale także dodać do swojego wyglądu kucyk czy koczek.

Waga dopinek clip-in, jaką należy wybrać, w dużej mierze zależy od efektu, który chce się uzyskać, długości i gęstości naszych włosów. Posiadaczkom cienkich włosów lub kosmyków średniej grubości wystarczy już około 60 do 90 gram. Taka ilość powinna dać zamierzony, naturalny i estetyczny efekt. Panie, które posiadają dosyć grube i gęste włosy powinny z kolei zainwestować w około 120 do 150 gram włosów doczepianych metodą clip-in. Dopiero taka waga dopinek może bowiem dać pożądany wygląd gęstych i długich włosów. Dla pań, które mogą pochwalić się wyjątkowo gęstymi włosami, odpowiednią wagą doczepianych tresek będzie około 200 gram. Dzięki takiej ilości, będą one mogły uzyskać wyjątkowy efekt grubych, mocnych i gęstych włosów.

Przedłużanie metodą kanapkową tape on – ile gram włosów?

Mimo iż kanapkowa metoda przedłużania włosów znacznie różni się od metody clip-in, sposób doboru odpowiedniej wagi włosów także w tym wypadku jest dosyć podobny. Również w przypadku kanapek, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientki. Głównym kryterium będzie gęstość włosów naturalnych. Pojedyncza kanapka ma najczęściej wagę około 4 do 5 gram. Aby osiągnąć naturalny i atrakcyjny wizualnie efekt panie o przeciętnej gęstości włosów powinny zaopatrzyć się w około 10 do 20 kanapek tape on. Posiadaczki grubszych i gęstszych włosów powinny natomiast zwiększyć tę ilość do 20-30 kanapek, co będzie oznaczało 100-150 gram włosów doczepionych metodą tape on na całej głowie i da pożądany efekt. 

Ile założyć gram pasemek na nanoringi, mikroringi i keratynę?

Jak kwestia wagowa przedstawia się w przypadku metody na mikro- lub nanoringi oraz metody keratynowej? Te sposoby opierają się na cienkich, a przez to także lekkich pasemkach doczepianych do naturalnych włosów.  Każde z nich waży od 0,5 g do maksymalnie 1 g. Pasma grubsze niż 1 g mogą zbyt mocno obciążać punktowo Twoje własne włosy, dlatego w tym przedziale znajduje się to optymalna polecana waga pojedynczego pasemka. Przyjmujemy, że do cienkich włosów potrzebne będą pasemka o łącznej wadze od 60 do 90 gram i posiadając wiedzę o grubości danych pasemek możemy obliczyć niezbędną ilość. Przykładowo dla pasemek jednogramowych będzie to oznaczało zakup od 60 do 90 pasemek. Ilość ta powinna sukcesywnie rosnąć w przypadku gęstszych włosów. W przypadku większej gęstości włosów, do efektownego przedłużenia potrzebnych będzie około 100-150 gram naturalnych pasemek.

Jaka waga doczepianych włosów – podsumowanie

Wybór odpowiedniej wagi oraz ilości pasemek jest równie istotny, jak dobór ich właściwego koloru czy długości. Ostateczna waga, niezbędna do efektownego przedłużania lub zagęszczenia włosów zależna jest od kilku podstawowych czynników, takich jak długość doczepów, gęstość włosów naturalnych, a także indywidualne potrzeby i oczekiwania względem zabiegu. Jeśli nie mamy pewności co do potrzebnej wagi lub ilości pasemek najlepiej jest skontaktować się z naszym sprzedawcą lub swoim fryzjerem, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże w dobraniu właściwej liczby i wagi doczepów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl