Jak pielęgnować włosy syntetyczne?

Włosy doczepiane to nowoczesny sposób na szybką i zjawiskową zmianę image’u. Różnego rodzaju, długości i koloru dopinki oraz doczepy pozwalają na przedłużenie i zagęszczenie fryzury oraz przeprowadzenie metamorfozy swojego stylu - na stałe lub wyłącznie na próbę, na krótko. Niezależnie od tego czym kierować się będziemy przy wyborze doczepów i na jaki kolor oraz długość włosów się zdecydujemy, musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Tylko właściwie pielęgnowane włosy doczepiane będą bowiem w stu procentach spełniać swoją rolę. Jak więc dbać o doczepy, aby na długo pozostały piękne i przyciągały spojrzenia? Podpowiadamy!

 


Czesanie włosów syntetycznych

O pielęgnacji włosów syntetycznych - jak i własnych, naturalnych kosmyków - należy pamiętać każdego dnia. Dlatego też już nawet tak prozaiczną czynność jak czesanie warto wykonywać w przemyślany, właściwy sposób. Regularne wyczesywanie włosów pozwala na ich wygładzenie i wstępne oczyszczenie z kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Czesanie włosów zawsze należy rozpoczynać od ich końcówek, a następnie przesuwać się ze szczotką lub grzebieniem ku ich nasadzie. Bardzo ważne jest, aby włosy czesać starannie i dokładnie, a jednocześnie możliwie delikatnie, tak aby nie uszkodzić ich struktury. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsce łączenia doczepów z włosami naturalnymi  - warto sprawdzać ich stan, a jednocześnie unikać mocnego wyczesywania. Do czesania włosów doczepianych wybierz wysokiej jakości szczotkę, najlepiej wykonaną z odpowiedniej klasy, delikatnego włosia. Dobrze sprawdza się między innymi naturalne włosie dzika. Po wieczornym rozczesaniu długich włosów warto spleść je delikatnie w luźny warkocz, aby dodatkowo zapobiec ich splątaniu.

Skuteczne mycie włosów syntetycznych

Mycie włosów to obok ich czesania jedna z najbardziej podstawowych czynności pielęgnacyjnych, zapewniających im odpowiednią kondycję i wygląd. Podobnie, jak w przypadku naturalnych włosów, częstotliwość mycia dopinek najlepiej jest indywidualnie dopasować do własnego stylu życia oraz jego intensywności. Specjaliści zalecają jednak, aby nie schodzić poniżej dwóch myć w tygodniu. Aby zachować ich pierwotną strukturę, a co za tym idzie także pożądaną estetykę, należy myć włosy syntetyczne przy użyciu wysokiej jakości delikatnych szamponów nawilżających. Powinny być to produkty wolne od parabenów, SLS oraz SLES, które mogą zaszkodzić zarówno doczepianym, jak i naturalnym włosom.

Najlepszą praktyką jest mycie włosów syntetycznych pod prysznicem, przy użyciu ciepłej, niezbyt gorącej wody. Szampon nałóż nie bezpośrednio na włosy, lecz na ręce, a następnie delikatnie go spień. Dopiero w tym momencie nałóż szampon na skórę głowy oraz nasadę włosów. Po dokładnym umyciu i delikatnym masażu tej części możesz przenieść się na niższe partie włosów, przemieszczając na nie wywożoną z szamponu pianę. Wykonuj ruchy, które pomogą skutecznie oczyścić włosy, nie przyczyniając się jednocześnie do ich splątania.

Suszenie doczepianych włosów syntetycznych

Suszenie jest czynnością, podczas której nietrudno o uszkodzenie struktury włosów. Nieodpowiednio potraktowane zbyt gorącym powietrzem włosy mogą zniszczyć się nieodwracalnie, dlatego też warto szczególną uwagę zwrócić także i na ten element ich pielęgnacji.

Syntetyczne włosy należy przede wszystkim suszyć delikatnie. Unikaj traktowania ich gorącym strumieniem z suszarki, jak i szorowania czy pocierania ręcznikiem. Zaleca się delikatne przeczesanie włosów palcami i odsączenie nadmiaru wody w bawełniany ręcznik. Pozbywając się w ten sposób wody z włosów należy zaciskać na nich ręcznik, unikając mocnego wycierania. Następnie możesz wysuszyć włosy z pomocą suszarki, ustawionej na chłodny podmuch lub pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia.

Odżywianie i nawilżanie włosów syntetycznych

Aby móc długo cieszyć się wysoką estetyką dopinanych włosów, warto pamiętać także o ich regularnym nawilżaniu. Doczepiane włosy pozbawione są naturalnej furtki dla składników odżywczych, jaką są cebulki, dlatego też ich staranne odżywianie jest szczególnie istotne. Dopinane włosy syntetyczne warto regularnie odżywiać wysokiej jakości maskami oraz preparatami bogatymi przede wszystkim w proteiny i humektanty. Pierwsze z nich skutecznie odbudowują i wzmacniają strukturę włosów, drugie natomiast głęboko je nawilżają. Nie zapominajmy także o emolientach, które wzmacniają ochronę doczepów przed ewentualnymi uszkodzeniami.
 
Obecnie na rynku znaleźć można produkty nawilżające i odżywiające, stworzone specjalnie z myślą o włosach dopinanych. Warto wybierać tego typu preparaty, gdyż obecne w nich składniki doskonale dopasowane są do szczególnych potrzeb syntetycznych kosmyków. Każdy z elementów pielęgnacji włosów - od ich codziennego czesania, po regularne nawilżanie przy pomocy masek - stanowi istotny czynnik, wpływający na ich odpowiednią kondycję oraz estetykę. Pragnąć cieszyć się pięknymi doczepami przez długi czas musimy więc pamiętać o każdym z nich.
 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl