Jak ściągnąć włosy - metoda kanapkowa

Uznałaś, ze przedłużanie włosów metodą kanapkową jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, skorzystałaś już z usług fryzjerki mającej je w ofercie i cieszysz się z nowego wyglądu. Wiesz jednak, że nadejdzie moment, kiedy włosy będzie trzeba usunąć i zastanawiasz się jak to zrobić. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zdejmuje się włosy tape on, jak działa remover do kanapek i czy jest to bezpieczne dla Twoich włosów, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

 

Zdejmowanie włosów tape on

 

Kiedy zdjąć włosy tape on?

Włosy do metody kanapkowej trzymają się na głowie przez wiele miesięcy i jeśli zabieg przedłużania został wykonany prawidłowo, możesz być pewna, że będą trwale przymocowane i nie powinnaś się bać o ich odpadanie. Moment na ściągnięcie dopinek z głowy nadchodzi, gdy zaczynają pojawiać się widoczne odrosty i chciałabyś odzyskać komfort noszenia, jaki miałaś na samym początku po założeniu taśm silikonowych. W większości przypadków klientki decydują się na ściągnięcie włosów tape-on po około 2-3 miesiącach od ich przedłużenia, choć jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji, ponieważ włosy każdej osoby rosną w innym tempie. Przyjmuje się, że przeciętna prędkość przyrostu włosów to około 1 cm na miesiąc i gdy zauważysz, że taśmy z włosami oddalą się na odległość około 2-3 centymetrów, będzie to oznaczało właściwy czas na ich zdjęcie. Pamiętaj, że nie oznacza to konieczności zakupu nowych włosów, ponieważ wysokiej jakości włosy naturalne mogą być zakładane kilkukrotnie.

 

Czy można samodzielnie ściągnąć włosy do metody kanapkowej?

Tak, włosy przedłużone metodą kanapkową możesz zdjąć samodzielnie, jeśli jednak nigdy tego nie wykonywałaś, szczególnie za pierwszym razem polecamy skorzystać z pomocy stylistki, która je zakładała. Sam zabieg nie jest trudny i nie stwarza zagrożenia uszkodzenia własnych włosów, jednak nie zawsze jesteś w stanie dosięgnąć taśm doczepionych z tyłu głowy i szczególnie ze względu na te miejsca może przydać się pomoc innej osoby, na przykład fryzjerki lub nawet koleżanki. Pamiętaj, że jeśli miałaś doczepioną większą ilość kanapek na kilku poziomach, zawsze zaczynasz zdejmowanie od góry głowy.

 

Jak zdjąć włosy na taśmie silikonowej?

Do zdjęcia włosów doczepionych metodą kanapkową wykorzystuje się specjalny płyn przeznaczony do taśm tape on. Na początku proponujemy odsłonić miejsca połączeń poprzez przypięcie klipsem włosów, które zasłaniają je na górze głowy. Buteleczka z preparatem posiada użyteczny dozownik, dzięki któremu możesz nanieść właściwą ilość płynu na miejsce połączenia taśm ze swoimi naturalnymi włosami. Na rynku spotykane są również płyny w spayu, każda fryzjerka ma swoje preferencje i wybiera wariant, który jej bardziej odpowiada. Preparat powinnaś skierować w szczelinę pomiędzy dwiema złączonymi taśmami, w środek tak zwanej kanapki. Po zaaplikowaniu kilku kropelek płynu na każdą kanapkę odczekaj kilkadziesiąt sekund, aż remover zacznie rozpuszczać spoiwo i zauważysz, że taśmy łatwo odchodzą od Twoich włosów. Najpierw spróbuj rozdzielić je delikatnym ruchem palców. Jeśli uznasz, że klej nadal mocno przytrzymuje taśmy, możesz dodatkowo nanieść kilka kolejnych kropelek, żeby upewnić się, że klej został rozpuszczony na całej szerokości tasiemki. Skład płynu został opracowany z myślą o bezpieczeństwie Twoich włosów naturalnych i jest dla nich w pełni nieszkodliwy. Mała buteleczka removera jest bardzo wydajna, pozwoli na zdjęcie kanapek z całej głowy i zostanie jeszcze rezerwa na kolejny raz.

 

Jak usunąć klej z włosów doczepianych metodą kanapkową?

Po prawidłowym zdjęciu kanapek tape on z wykorzystaniem skutecznego removera na Twoich włosach nie powinien zostać żaden ślad po zastosowanym wcześniej kleju. Jeżeli jednak dostrzeżesz na włosach reszki kleju, na początku wyczesz je delikatnie grzebieniem z gęstymi zębami, a następnie podczas pierwszego mycia głowy dokładniej wymyj miejsca łączeń odpowiednią ilością szamponu i pamiętaj o ich odtłuszczeniu.

 

Czy można ponownie założyć włosy tape on?

Jeżeli używasz naturalnych włosów wysokiej jakości, po pojawieniu się odrostów i ich podciągnięciu możesz pasma zakładać kilkukrotnie. Po zdjęciu wystarczy posłużyć się dwustronną taśmą klejącą przeznaczoną do metody kanapkowej, którą doklejasz na tasiemki tape-on i zakładasz je identycznie jak przy pierwszym przedłużaniu. Włosy naturalne, które oferujemy w naszym sklepie, mogą być noszone bardzo długo i są przeznaczone do kilkukrotnego podciągania, są zdrowe, nie plączą się, ich końcówki się nie wykruszają i przy prawidłowej pielęgnacji ponosisz je przez wiele miesięcy.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl