Jak zdjąć włosy na keratynę?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na piękne, długie i gęste włosy. Jednym z nich jest wykorzystanie pasemek lub doczepów, wykonanych z wysokiej jakości włosów naturalnych. Wyjątkowo popularną i chętnie wybieraną metodą przedłużania włosów jest tak zwana metoda keratynowa. Keratynowa metoda pozwala na skuteczne przedłużenie czy zagęszczenie włosów oraz nadanie im objętości i naturalnego, atrakcyjnego blasku. Przedłużanie włosów na keratynę polega na łączeniu pojedynczych pasm naturalnych włosów z pasemkiem włosów doczepianych, za pomocą specjalnych, dyskretnych zgrzewów keratynowych. Do połączenia obu pasemek niezbędne jest użycie wysokiej temperatury. Dzięki pasemkom na keratynę możliwe jest przedłużenie lub zagęszczenie włosów, ale także stworzenie wyjątkowej stylizacji o wybranej estetyce i charakterze. Pasemka na keratynę dostępne są w kilkunastu różnych kolorach i odcieniach, jak i czterech długościach od 25 cm do 60 cm, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do swoich włosów oraz własnych potrzeb i oczekiwań.

 Przedłużanie włosów metodą keratynową można wykonać w salonie fryzjerskim lub samodzielnie, w domu. Metoda ta jest wyjątkowo trwała, a jej efekty utrzymują się przez około 3 do 6 miesięcy, w przypadku odpowiedniej pielęgnacji. Po pewnym czasie, co zupełnie naturalne, pasemka przestają wyróżniać się należytą estetyką, a rosnące naturalne pasma wypierają keratynowe łączenia w dół długości włosów. Jest to czas, w którym warto rozważyć dalsze kroki związane z pasemkami na keratynę.

Kiedy należy zdjąć włosy na keratynę?

Po upływie kilku miesięcy doczepiane pasemka oraz miejsca ich połączeń z włosami naturalnymi stają się bardziej widoczne, co negatywnie wpływa na estetykę całej fryzury. Sytuacja ta jest znakiem, że czas już zdjąć przedłużane na keratynę włosy. Jeżeli doczepiane włosy po upływie kilku miesięcy wciąż odznaczają się swoją pierwotną estetyką, są gładkie i lśniące, możemy po ich ściągnięciu przyczepić je ponownie u nasady włosów i przez kolejne miesiące cieszyć się piękną fryzurą. Jeśli natomiast doczepiane pasma nie są już w tak dobrej kondycji, nie powinniśmy raczej doczepiać ich ponownie.

Jak ściągnąć pasemka na keratynę?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie Jak ściągnąć pasemka na keratynę warto przypomnieć sobie w, jaki sposób owe pasemka są mocowane na naturalnych włosach. Kluczowe są tutaj zgrzewy keratynowe, łączące pasemka z naturalnymi kosmykami - to właśnie na procesie ich bezpiecznego usunięcia opiera się proces ściągania pasemek. Do bezpiecznego i skutecznego ściągnięcia keratynowych zgrzewów niezbędnych jest kilka podstawowych produktów i akcesoriów, między innymi specjalistyczny płyn, w składzie którego znajduje się aceton.


 

Czy można samodzielnie odczepić pasemka na zgrzewy?

O ile samodzielne przedłużenie włosów metodą keratynową jest możliwe, o tyle, jeżeli tylko mamy taką możliwość, nie powinniśmy ściągać pasemek na własną rękę. Ściąganie pasemek mocowanych na keratynę wymaga użycia specjalnych akcesoriów, jak i dużej staranności i precyzji, dlatego jeżeli tylko mamy możliwość udania się do salonu fryzjerskiego powinniśmy zdecydować się na profesjonalną pomoc w tym zakresie. Zdecydowanie zalecane jest udanie się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie doświadczony fryzjer pomoże nam w bezpiecznym dla naszych naturalnych włosów sposób pozbyć się pasemek oraz zgrzewów.

Jak bezpiecznie odczepić włosy z łuską keratynową?

Do skutecznego odczepienia włosów z łuską keratynową niezbędne są specjalne szczypce oraz specjalistyczny płyn z acetonem. Na każdym z połączeń keratynowych należy umieścić kilka kropli specyfiku, a następnie czekać kilka minut, aż zacznie działać i rozpuszczać połączenia. Po upływie kilku minut należy pewnie złapać wybrany zgrzew, pewnym ruchem ścisnąć go i usunąć - tę sama czynność powtarzamy z każdym połączeniem. Po usunięciu keratynowych połączeń warto także dokładnie wyczesać włosy, w celu pozbycia się drobnych pozostałości zgrzewów. Dobrą praktyką jest także nałożenie na włosy olejku, zarówno przed zdejmowaniem pasemek, jak i po zakończeniu całego procesu.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl