Koloryzacja Air Touch - czym jest i na czym polega?

Planując zmianę koloru włosów, dążysz do uzyskania efektu nie tyle zachwycającego, co naturalnego? Na rynku istnieje wiele różnych sposobów farbowania, z których możesz skorzystać, włączając w to popularne techniki jak pasemka, ombre, sombre czy balejaż. Jednak w ostatnich latach pojawiły się również nowoczesne podejścia, takie jak metoda Air Touch, która zyskuje coraz większą popularność w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Sprawdź, jakie efekty możesz dzięki niej osiągnąć.

Touch na włosach - nowy trend w dziedzinie fryzjerstwa

Jest to zaawansowana technika koloryzacji włosów, która za pomocą suszarki, zapewnia naturalne przejścia tonalne nawet o kilka odcieni. Nazwa tej metody dosłownie oznacza "dotyk powietrza". Jej twórcą jest Vladimir Sarbashev – pracując nad techniką balejażu, dążył do jeszcze bardziej precyzyjnego rozdzielenia pasm, aby uzyskać subtelniejszy i bardziej naturalny efekt.

Od momentu wprowadzenia tej metody do praktyki Air Touch stał się integralną częścią trendów w koloryzacji włosów i jest stosowany w salonach fryzjerskich na całym świecie. Jest to szczególnie popularna technika wśród gwiazd Hollywood. Dzięki Air Touch możliwe jest stworzenie efektu, który przypomina kosmyki rozświetlone słońcem wakacyjnym, tworząc fryzurę idealnie dopasowaną do urody, która nie tylko dodaje uroku, ale także odmładza wygląd.

Jeśli porównać Air Touch do powszechnie znanych technik koloryzacji, najbliżej mu do balejażu, jednak efekt końcowy jest znacznie bardziej naturalny i delikatny.

Na czym polega metoda Air Touch?

Fryzjerzy wykonujący zabieg Air Touch wykorzystują w tej metodzie suszarkę do włosów. Proces rozpoczyna się od podzielenia włosów na bardzo cienkie pasma, które następnie są poddawane są strumieniowi zimnego powietrza. W efekcie część kosmyków, zwłaszcza te nieco krótsze, oddziela się od reszty. Następnie na pozostałe pasma aplikowany jest specjalny preparat koloryzujący, po czym włosy są zawijane w folię. Czas działania produktu jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta oraz struktury włosa. Istotną cechą tego zabiegu jest brak bezpośredniego kontaktu preparatu ze skórą głowy, co eliminuje ryzyko podrażnień.

Ponieważ zabieg Air Touch jest czasochłonny, do koloryzacji używa się oksydantu o niższym stężeniu, aby uniknąć nadmiernego uszkodzenia włosów oraz zbyt intensywnego rozjaśnienia. Kosmyki, które poddawane są koloryzacji na końcu, mogą być traktowane preparatem o wyższym stężeniu. Ważne jest precyzyjne dobranie mocy środka, ponieważ folia, używana podczas zabiegu, przyspiesza i wzmacnia proces farbowania. Warto także użyć preparatu chroniącego włosy przed uszkodzeniami.

Należy podkreślić, że koloryzacja metodą Air Touch wymaga doświadczenia i wiedzy fryzjera, dlatego niezalecane jest wykonywanie jej samodzielnie. Specjalista podczas tego typu zabiegów farbuje jedynie część kosmyków, co minimalizuje ryzyko osłabienia struktury włosów. Jest to również wygodniejsza alternatywa niż tapirowanie, ponieważ nie splątuje ona pasm i ogranicza ryzyko ich uszkodzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl