Komu pasuje ciemny blond włosów?

Blond jest kolorem włosów pożądanym przez wiele kobiet. Zarówno naturalny, jak i ten osiągnięty przy pomocy farbowania uznawany jest za estetyczny i atrakcyjny. W szerokim pojęciu blond mieszczą się liczne odcienie, które pasują do różnych karnacji skóry, koloru oczu, czy ich opraw. Wśród wielu kolorów z palety blond, takich jak pastelowy blond, piaskowy, złocisty, czy siwy blond, ogromną popularnością cieszą się odcienie ciemnego blondu. Ciemny blond to estetyczny i naturalnie wyglądający kolor, który w dyskretny, lecz wyraźny sposób może podkreślić naturalne walory kobiecej urody - jeśli tylko będzie on odpowiednio dopasowany. Podobnie jak wszystkie inne kolory włosów, także ciemny blond - mimo iż wyjątkowo popularny - nie pasuje każdemu. Dla kogo odcień ten będzie najlepszym wyborem? Jak sprawdzić do jakiej karnacji i oczu pasuje?

 

 

Naturalny ciemny blond

Ciemny blond to kolor bardzo często wybierany przez panie poszukujące odcienia o naturalnym wyglądzie i klasycznej, prostej estetyce. Na piękny wygląd ciemnego blondu składają różnorodne refleksy i odcienie, tworzące wyjątkowo atrakcyjną całość.

Złociste, miodowe refleksy ciemnego blondu doskonale prezentują się zarówno na krótkich, jak i dłuższych włosach - prostych, falowanych, jak również kręconych. Ciemny blond jest kolorem, który na co dzień nadaje lekkiego, naturalnego, niemal dziewczęcego wyglądu, z kolei podczas szczególnych okazji stanowi klasyczne zwieńczenie eleganckiego imagu.

Jakie odcienie ciemnego blondu występują u Polek?

Ciemny blond szczególnie dobrze sprawdza się u Polek, ponieważ jest on kolorem często występującym u pań w naszym kraju. Najczęściej występujące u Polek odcienie ciemnego blondu to miodowy blond, orzechowy blond, złoty blond oraz karmelowy blond. Do popularnych należą również ciemny beżowy blond, czekoladowy blond oraz ciepły ciemny blond.

Ciemny blond dla kogo?

Naturalny wygląd i ponadprzeciętna estetyka odcieni ciemnego blondu sprawiają, że wiele kobiet decyduje się na jeden z kolorów mieszczących się w jego palecie. Przed podjęciem decyzji o farbowaniu włosów na ciemny blond warto jednak sprawdzić, czy dany odcień będzie dobrze wyglądać w połączeniu z naszym rodzajem urody, karnacją oraz kolorem i oprawą oczu. Mimo iż ciemny blond jest kolorem stosunkowo uniwersalnym, nie pasuje on do każdej twarzy.

Włosy w odcieniach ciemnego blondu bardzo dobrze sprawdzają się u posiadaczek nieco ciemniejszej karnacji skóry. Skóra w odcieniach oliwkowych doskonale współgra z włosami w kolorze ciemnego blondu, tworząc wraz z nimi atrakcyjną całość. Uniwersalne odcienie ciemnego blondu pasują do niemal każdej - z wyjątkiem bardzo ciemnej i wyjątkowo jasnej - oprawy oczu oraz właściwe każdego koloru tęczówki, od błękitu po ciemny, głęboki brąz. Zarówno chłodne, jak i cieplejsze odcienie z palety ciemnego blondu są także doskonałym wyborem dla wszystkich pań, które borykają się z niedoskonałościami skóry twarzy. Kolor ten skutecznie tuszuje bowiem wszelkiego rodzaju drobne zaczerwienienia, czy popękane naczynka.

Zarówno w wersji casualowej, jak i bardziej formalnej ciemny blond z powodzeniem ukryje mankamenty i podkreśli naturalne walory kobiecej urody, pozwalając na osiągnięcie naturalnego, lekkiego i klasycznego wyglądu. Jeśli chodzi o makijaż do odcieni ciemnego blondu, najlepiej sprawdzi się łagodny, naturalny make-up, który w dyskretny sposób podkreśli rysy twarzy, jak i estetykę oraz kolor fryzury. Nie oznacza to jednak, że nie można dopasować do niego nieco mocniejszego makijażu. Ciemny blond jest na tyle uniwersalny, że równie dobrze wyglądać będzie w połączeniu z bardziej wyrazistym make-upem - pamiętajmy tylko o odpowiednim doborze jego kolorystyki, współgrającej z włosami.

 

 

Do czego nie pasuje ciemny blond?

Niestety mimo swojej uniwersalności, ciemny blond nie sprawdzi się u wszystkich pań. Niekorzystnie prezentuje się on w połączeniu z bardzo jasną, bladą i ziemistą cerą. Kobiety o takich karnacjach powinny raczej poszukać innych rozwiązań, jeśli chodzi o kolor włosów. Ciemny blond nie tylko nie współgra z jasną skórą, ale może także podkreślić jej kolor, dając nieestetyczny, niemal niezdrowy wygląd.

Czy ciemny blond pasuje do mojej karnacji?

Włosy w kolorze ciemnego blondu świetnie współgrają z wieloma rodzajami karnacji. Doskonale pasują do nieco ciemniejszych odcieni skóry. Specjaliści, profesjonalni fryzjerzy i styliści uważają, że ciemny blond pasuje niemalże do każdej karnacji skóry, jeśli tylko odpowiednio dobierze się jego odcień. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni co do tego, czy jest to kolor dla nas, możemy wypróbować odcienie ciemnego blondu, używając zdejmowanych lub trwale doczepianych pasemek z tejże palety.

Włosy doczepiane w odcieniach ciemnego blondu

Istnieje wiele rozmaitych możliwości przedłużenia włosów; w profesjonalnych sklepach znaleźć można zarówno dopinki, które możemy założyć i ściągnąć w dowolnym momencie, jak i pasemka, które nawet przez kilka miesięcy upiększają fryzurę. Dzięki nim możliwa jest nieznaczna poprawa wyglądu włosów, jak i całkowita zmiana image’u.

Dopinki w kolorach ciemnego blondu pozwolą nam nie tylko zmienić wygląd, ale także sprawdzić, który z odcieni najlepiej pasuje do naszej urody. W naszym asortymencie znaleźć można doskonałej jakości naturalne włosy doczepiane w wielu odcieniach ciemnego blondu. Są to zarówno doczepiane kucyki, koki i grzywki, jak również pasma na gumce, a także bezszwowe włosy clip-in, pasemka loop z pętelką oraz włosy tape on w odcieniach ciepłego i chłodnego, ciemnego blondu. Kiedy już znajdziemy idealny dla siebie odcień ciemnego blondu, dzięki doczepom i pasemkom możemy także upiększyć, zagęścić i przedłużyć swoją nową fryzurę.

Oznaczenia ciemnego blondu na farbach do włosów

Kiedy zdecydujemy się na samodzielne farbowanie na jeden z odcieni ciemnego blondu, bardzo ważne jest dokładne i trafne dopasowanie farby. W sklepach kosmetycznych, fryzjerskich i drogeriach znaleźć możemy wiele farb do włosów, a ich cyfrowe oznaczenia mogą sprawić nie lada trudność zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonym w farbowaniu paniom. Podczas poszukiwania odpowiedniego odcienia ciemnego blondu należy pamiętać o trzech istotnych kwestiach. Przede wszystkim należy spojrzeć na pierwsze cyfry oznaczenia, znajdujące się przed kropką, myślnikiem, czy też ukośnikiem. Cyfry te oznaczają poziom kolorystyczny farby. Poziom określa stopień ciemności - lub jasności - każdego z dostępnych kolorów. Listę otwiera najciemniejsza czerń, kończą natomiast odcienie bardzo jasnego blondu. W oznaczeniu numer 1 przypisany jest więc do koloru czarnego, z kolei numer 10 do najjaśniejszego blondu. Wśród niektórych farb znaleźć możemy także numer 11, oznaczający specjalne odcienie blondu. Środek stawki przedstawia się następująco:

 • 2 bardzo ciemny brąz,
 • 3 ciemny brąz,
 • 4 brąz,
 • 5 jasny brąz,
 • 6 ciemny blond,
 • 7 blond,
 • 8 jasny blond,
 • 9 bardzo jasny blond.

Jak widać, panie które poszukują farb w kolorze ciemnego blondu, powinny zawęzić krąg swoich zainteresowań wyłącznie do tych oznaczonych cyfrą 6. Kolejnym krokiem w poszukiwaniach powinno być odczytanie dwóch następnych cyfr po kropce lub przecinku, oznaczających podstawowy oraz dodatkowy refleks. Oznacza się je cyframi od 0, która oznacza delikatny, neutralny refleks pogłębiający kolor do 7 - zielonego, chłodnego refleksu. W powyższych granicach mieszczą się takie refleksy jak popielaty, opalizujący, złocisty, miedziany, mahoniowy oraz czerwony.

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie symbolu w postaci litery, który oznacza odcień farby. Litery umieszczone na opakowaniu farby oznaczają kolejno:

 • A - popielaty,
 • B - beż,
 • G - złocisty,
 • N - neutralny, naturalny,
 • S - srebrny,
 • V - fiolet, opalizujący,
 • R- czerwony.

Znając powyższe, podstawowe zasady oznaczania farb, możemy bez trudu odnaleźć odpowiadający nam kolor, w którym będziemy czuć się swobodnie i atrakcyjnie! Pamiętaj, że oznaczenia kolorów włosów doczepianych mogą się różnić od oznaczeń kolorów w paletach firm produkujących farby do włosów, dlatego zawsze warto wejść na stronę sklepu i odnaleźć zdjęcia przedstawiające poszczególne odcienie.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl