Metoda OMO - co warto wiedzieć o trzyetapowej pielęgnacji?

Może się wydawać, że trudno o prostszą czynność pielęgnacyjną dotyczącą włosów niż ich regularne mycie. Prawdziwe specjalistki, jak i miłośniczki oryginalnych rozwiązań w pielęgnacji wiedzą jednak, że wyjątkową alternatywą klasycznego mycia jest znana już od kilku lat i niezwykle korzystna metoda OMO. Co kryje się za tym tajemniczym skrótem i co warto wiedzieć o alternatywnym sposobie na regularną pielęgnację włosów?

Pielęgnacja OMO


Czym jest OMO?

OMO to skrót powstały wskutek połączenia pierwszych liter wszystkich trzech etapów pielęgnacji. Na ten wieloetapowy proces pielęgnacyjny składają się:

O, czyli odżywka do włosów, nakładana na całą długość, jeszcze przed myciem,

M, czyli mycie włosów szamponem,

O, czyli ponowne nałożenie odżywki po myciu.

Metoda OMO stanowi alternatywne rozwinięcie standardowej metody pielęgnacyjnej MO, polegającej na myciu włosów szamponem oraz nałożeniu odżywki po jego spłukaniu. Ten coraz popularniejszy sposób dbania o włosy został opracowany przez osoby zajmujące się poszukiwaniem bardziej skutecznych metod pielęgnacji fryzury.


OMO - metoda trzyetapowej pielęgnacji włosów

Trzyetapowa metoda pielęgnacji włosów OMO to sposób na skuteczne odżywienie i nadanie blasku zarówno włosom prostym, jak i kręconym, a także przesuszonym, zniszczonym i często poddawanym rozjaśnianiu kosmykom.

Mycie głowy metodą OMO doskonale sprawdza się w przypadku włosów wysokoporowatych, które chętnie chłoną wszelkie składniki odżywcze w trakcie ich pielęgnacji.

Przed rozpoczęciem stosowania metody OMO warto nie tylko zapoznać się z całym procesem pielęgnacji, ale także dokładnie dobrać odpowiednie dla siebie kosmetyki, czyli szampon oraz odżywkę, dopasowane do rodzaju oraz kondycji włosów.

Metoda omo - jak często można ją stosować?

Metodę pielęgnacji OMO można z powodzeniem stosować z taką samą regularnością, jak miało to miejsce, w przypadku standardowego mycia. Pielęgnację OMO możemy wykonywać więc co dwa, trzy dni, ale także rzadziej, na przykład raz w tygodniu, w ramach dodatkowego zabiegu bardziej intensywnego odżywiania włosów. 

Metoda OMO - krok po kroku

Wieloetapowa metoda pielęgnacji włosów OMO składa się z trzech podstawowych etapów. Bardzo ważne jest tu ścisłe trzymanie się określonych zasad, jak i utrzymanie systematyczności pielęgnacji. Tylko w taki sposób możemy uzyskać pożądane efekty wybranej metody.

Pierwszym krokiem w pielęgnacji jest nałożenie odżywki, a więc pierwsze z dwóch O w metodzie. Delikatnie zwilżamy włosy na całej ich długości oraz skórę głowy, a następnie nakładamy porcję odżywki, rozpoczynając mniej więcej od linii uszu i kończąc na samym dole kosmyków. Najważniejsze w pierwszym kroku jest to, aby pamiętać o wysokości nałożenia odżywki; powinna ona zostać wmasowana nie w skórę głowy, a jedynie we włosy, na całej ich długości. Po nałożeniu odżywki warto czekać kilka minut, aby rozpoczęła ona swoje działanie i w odpowiedni sposób ochroniła włosy przed utratą ich nawilżenia w trakcie drugiego etapu pielęgnacji.

Drugim krok, to jedyne M w nazwie metody, a więc właściwe mycie włosów za pomocą odpowiednio dobranego, najlepiej delikatnego szamponu. Szampon należy nałożyć na skórę głowy, a następnie dokładnie ją umyć, delikatnie masując. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby pamiętać, że zarówno mycie jak i spłukiwanie powinno dotyczyć wyłącznie skóry głowy. Odżywka pozostawiona na długości włosów zostanie samoistnie i delikatnie spłukana dzięki spływającej po kosmykach pianie i wodzie.

Trzeci i ostatni krok OMO to drugie O, czyli ponowne nałożenie odżywki. Podobnie jak w przypadku pierwszego kroku, także i na tym etapie warto pozostawić odżywkę na kilka lub kilkanaście minut. Dopiero po upływie określonego czasu możemy spłukać całą głowę letnią, nie gorącą wodą.

Taki sposób pielęgnacji włosów pozwala na podwójne i znacznie bardziej skuteczne oraz długotrwałe odżywienie włosów. Dwukrotne użycie odżywki sprawi, że łuski włosów domkną się, a same kosmyki staną się bardziej gładkie, lśniące i aksamitne.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl