Przedłużanie włosów - ile się trzyma

Decydując się na wybór metody przedłużania włosów pewnie zastanawiasz się, jak długo trzyma się dana technika. Czas ten wiąże się z prawidłowym użytkowaniem włosów, estetycznym wyglądem fryzury, ale także ponowną wizytą u fryzjera. Dzisiaj chcemy odpowiedzieć na pytanie jak długo utrzymują się włosy naturalne założone poszczególnymi metodami oraz co wpływa na jakość i długość utrzymywania doczepów. Zapraszamy!

 

 

Ile trzymają się kanapki tape-on?

Włosy tape–on są jedną z najdłużej utrzymujących się technik. Przeciętny czas noszenia wynosi około 3 miesięcy i wynika on z tego, jak szybko rosną Twoje własne włosy, a nie z tego, że pasemka mogą się zsuwać, gdyż dobrze założone będą trwale przymocowane do głowy przez wiele miesięcy. W metodzie kanapkowej łatwo jest ukryć łączenia, przez co zabieg podciągania włosów można opóźnić. Jest to możliwe, dzięki wlaniu włosów w cienką, silikonową taśmę, która jest delikatna i niewidoczna, a przy tym dobrze trzyma doczepkę na miejscu. Z racji tego, że włosy są wpuszczone w taśmę, nie widać żadnego łącznika, który mógłby zdradzać, że nosimy dopinkę. Jedynym dyskomfortem jaki może pojawić się podczas długiego użytkowania kanapek są trudności w rozczesaniu i możliwość zahaczenia o łączenie. Jednak jeśli podczas czesania będziesz delikatna i ostrożna, to będziesz mogła cieszyć się doczepami przez długi czas. Ponadto kanapki, jeśli są w dobrej kondycji, można założyć ponownie. Oszczędzisz w ten sposób pieniądze, które będziesz mogła wydać na inne przyjemności.

 

Jak długo nosi się włosy przedłużone metodą na mikroringi?

Ten sposób przedłużania wykorzystuje malutkie metalowe obręcze. Łączniki są w rozmiarze M. Jest to uniwersalny wymiar, który dobrze się sprawdza do zakładania pasemek gęstszych lub cieńszych z końcówką typu Stick. Powstałe łączenie jest stabilne, a stylizacja trwała. Włosy założone na mikroringi ponosisz od 3 do 4 miesięcy. Żeby stylizacja prezentowała się pięknie przez cały czas, zwróć uwagę podczas pielęgnacji, aby nie naruszać łączeń np. podczas czesania i mycia.

Pasemka na mikroringi

 

Ile czasu możesz nosić włosy na keratynę?

Pasma na keratynę możesz nosić od 2 do 4 miesięcy. Po tym czasie pojawi się odrost, który może sprawiać trudności podczas użytkowania oraz spowodować, że doczepki zaczną być widoczne. Podczas zabiegu przedłużania i zagęszczania tą techniką niezmiernie ważna jest jakość kleju keratynowego. To on odpowiada za utrzymanie się całej stylizacji. Bardzo dużą popularnością cieszy się włoska keratyna, która jest super trwała i twarda. Zapewnia powstanie mocnych łączeń. Jednak nie zawsze to co najmocniejsze jest najlepszym wyborem. Dla włosów cienkich takie rozwiązanie może okazać się za mocne i obciążyć delikatne pasma. Podczas zabiegu doświadczony stylista na pewno wybierze najlepszy rodzaj kleju, dostosowany do Twoich włosów.

Sklep z pasemkami

 

Jak długo trzymają się pasma włosów pod nanoringi?

Nanoringi są najmniejszym rodzajem metalowych łączników dostępnych na rynku. Występują w rozmiarze S lub nawet XS! Jednak niech Cię nie zwiedzie ich niewielki rozmiar. Są one bardzo wytrzymałe, a stylizacja wykonana przy ich użyciu utrzymuje się stabilnie przez długi czas. Włosy założone na nanoringi możesz nosić od 3 do 4 miesięcy. Po tym czasie pojawi się odrost i łączenia mogą zacząć być widoczne. Będą one jednak mniej zauważalne niż przy ich większym odpowiedniku – mikroringach. Po tym czasie może także pojawić się problem podczas rozczesywania włosów. Dlatego polecamy zakup szczotki z naturalnego włosia dzika. Posiada ona dwie długości włosków, przez co lepiej radzi sobie z rozczesywaniem, a przy tym zostawia włosy gładkie i lśniące.

Nanoringi pasemka

 

Pamiętaj, że podany przez nas czas noszenia doczepów jest orientacyjny. Wszystko zależy od tego jak szybko rosną Twoje włosy naturalne powodując powstanie odrostu. Są klientki, które muszą trochę szybciej odwiedzić fryzjera na podciągnięcie doczepek. Są też Panie, które z powodzeniem noszą dodatkowe kosmyki zdecydowanie dłużej, a stylizacja nadal wygląda pięknie. Mimo wszystko, uważamy, że gęstsze i dłuższe włosy są warte częstszych wizyt u salonie fryzjerskim. Świadczą o tym opinie naszych zadowolonych klientek. A czas spędzony na fotelu możesz potraktować jako relaks, o co na pewno zadba stylista wykonujący usługę.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl