Włosy przedłużane a aktywność fizyczna - na co warto zwrócić uwagę?

Każda kobieta chce ładnie wyglądać, niezależnie od sytuacji i nie ma w tym nic dziwnego. Na szczęście dzięki temu, że branża kosmetyczna i fryzjerska nieustannie się rozwija, mamy coraz więcej możliwości. Rozwiązania, które oferują nam specjaliści, takie jak np. makijaż permanentny, paznokcie żelowe i hybrydowe, ale również przedłużone włosy - pozwalają jeszcze lepiej zadbać o siebie. My dzisiaj skupimy się na tych ostatnich.

Doczepiane włosy, dlaczego warto się na nie zdecydować?

Powodów jest wiele, należy do nich piękna fryzura i wymarzona objętość, o której wiele z nas na co dzień może tylko pomarzyć. Jednocześnie jest to doskonały sposób na to, aby uzyskać odpowiednią długości kosmyków, w krótkim czasie, bez konieczności ich zapuszczania. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, np. przed ślubem i pozwoli Ci stworzyć wymarzoną fryzurę, która zachwyci wszystkich gości.

Mimo, że doczepy mają mnóstwo zalet, to wiele kobiet nadal ma wątpliwości co do ich założenia. Większość z nich ma związek z szybkim tempem życia, a także aktywnością fizyczną. Czy doczepy to wszystko wytrzymają? I na co warto zwrócić uwagę? Dzisiaj się o tym przekonamy!

Włosy przedłużone, a aktywność fizyczna

Rosnąca świadomość dotycząca zbilansowanej diety oraz wprowadzanie treningu do codziennego życia, są nie bez znaczenia dla naszego zdrowia i wyglądu. Jeśli masz przedłużone kosmyki, a chcesz uprawiać sport, nic nie stoi na przeszkodzie, musisz tylko odpowiednio je zabezpieczyć. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, aby przed ćwiczeniami związać włosy - najlepiej w warkocz. W ten sposób zabezpieczysz kosmyki przed splątaniem zarówno podczas biegania, jak i intensywnej Tabaty.

Doczepy a sporty wodne

Jednak aktywność fizyczna to nie tylko gry zespołowe czy treningi siłowe w domu lub ftness klubie. Wiele osób często ćwiczy również na basenie. Jeśli masz przedłużone włosy, nie musisz rezygnować z ulubionej aktywności. Mimo tego, że chlorowana woda bardzo wysusza kosmyki (zwłaszcza te doczepione, które nie mogą samodzielnie się zregenerować) pływanie nie jest zabronione. Pamiętaj tylko o tym, aby podobnie jak w przypadku treningu, związać włosy w warkocz i dodatkowo zabezpieczyć je czepkiem. W ten sposób będą bezpieczne.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Poza dbaniem o kosmyki podczas aktywności równie ważne jest to, jak dbamy o nie także przed i po treningu. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na

  1. Czesanie: pamiętaj, że najlepiej sprawdzi się szczotka z miękkiego włosia, która nie będzie szarpała kosmyków. Podczas czesania uważaj także na łączenia, najlepiej zacznij szczotkowanie od końcówek. Jeśli nie chcesz, aby przedłużone włosy przez noc się splątały, zapleć je, tym razem w luźny warkocz.

  2. Mycie: to czynność, którą każda z nas wykonuje z różną częstotliwością, w zależności od predyspozycji kosmyków. Jednak aktywność fizyczna sprawia, że jest ono konieczne, właściwie po każdym treningu. Jeśli nie chcesz, aby przedłużone kosmyki uległy zniszczeniu, myj je delikatnie w dłoniach i pamiętaj też, żeby po szamponie zawsze nałożyć odżywkę.

  3. Stylizacja: mimo tego, że podczas treningu najbezpieczniejszą fryzurą jest warkocz możesz tworzyć także inne fryzury. Jedyne o czym musisz pamiętać, to aby nie przesadzać ze stylizacją przy pomocy wysokiej temperatury. Również suszenie warto wykonywać przy użyciu zimnego powietrza.

O czym powinni pamiętać sportowcy?

Bardzo często, po intensywnym treningu wielu sportowców korzysta z sauny, która pozwala się odprężyć i rozluźnić spięte mięśnie. Również z przedłużonymi włosami możesz udać się do sauny, musisz jednak pamiętać, że narażasz je wtedy nie tylko na działanie bardzo wysokiej temperatury, ale także wilgoci. Jeśli, jednak nie wyobrażasz sobie zakończenia treningu bez wejścia do sauny, zabezpiecz je wcześniej odpowiednimi preparatami, w ich wyborze z pewnością pomoże Ci stylistka.

Podsumowanie

Naturalne doczepy są bardzo podobne do naszych włosów, jednak w przeciwieństwie do nich nie mogą same się odżywiać i regenerować. W związku z tym, bardzo ważne jest, aby nie narażać ich na przesuszenie, dlatego należy je często nawilżać, przy pomocy odpowiednich preparatów. Każda aktywność fizyczna jest możliwa, należy jednak pamiętać, aby wcześniej właściwie zabezpieczyć przedłużone włosy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl