Włosy słowiańskie – co to znaczy?

Długie, gęste i piękne włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda z pań jest w stanie zapuścić długie włosy lub pochwalić się bujną fryzurą. Nieocenioną pomocą w takim wypadku jest przedłużanie włosów. Sposobów na przedłużanie fryzury jest wiele, podobnie jak rodzajów samych włosów. Przed rozpoczęciem zabiegu przedłużania, a raczej jeszcze przed zakupem doczepów, warto dowiedzieć się nieco na temat ich gatunków oraz różnic i podobieństw między nimi.  

Bardzo dobrym wyborem są doczepy wykonane z włosów słowiańskich. Dlaczego? Włosy słowiańskie stanowią najwyższej klasy naturalne włosy stosowane do tworzenia dopinek. Charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością, jak i estetyką. Włosy te pozyskiwane są - jak sama nazwa wskazuje - od kobiet pochodzących z krajów słowiańskich, głównie takich jak Polska, Ukraina, Rosja, czy Białoruś. Wysokiej klasy włosy słowiańskie najczęściej nie są poddawane żadnym zabiegom fryzjerskim, takim jak, chociażby farbowanie. Czasami przerabia się je na pasemka, często sprzedawane są jedynie w postaci kitki lub warkocza. Dzięki swojej ponadprzeciętnej jakości i estetyce włosy słowiańskie są cenione wśród kobiet na całym świecie. Szczególnie dobrze sprawdzają się one na głowach Polek, ze względu na podobieństwo do ich naturalnych włosów, zarówno pod kątem struktury, jak i odcieni.

 

 

Gdzie kupić doczepiane włosy słowiańskie

Aby mieć pewność najlepszej klasy zakupionych doczepów, także tych, stworzonych z włosów słowiańskich, należy wybrać zaufany i profesjonalny sklep z dobrymi opiniami klientów. Powinien to być sklep gwarantujący kupującym pochodzenie włosów oraz ich nienaganną jakość. W naszym asortymencie znajdziesz najwyższej klasy włosy słowiańskie o wyjątkowej trwałości i przykuwającym wzrok wyglądzie. Bogata oferta dziewiczych włosów słowiańskich do przedłużania, w wielu opcjach kolorystycznych, jak i rozmaitych długościach pozwoli Ci bez trudu wybrać idealny produkt dla siebie.

Co to są włosy słowiańskie i skąd pochodzą?

Włosy słowiańskie to kosmyki ścięte prosto z głowy, pochodzące od kobiet z krajów słowiańskich, takich jak Polska, Rosja, Białoruś, czy Ukraina. Są one szczególnie dobrym wyborem dla słowianek, ze względu na tę samą strukturę włosów doczepianych i naturalnych, ale równie dobrze sprawdzają się także u pań, pochodzących z innych części świata. Naturalnie lśniące i wyjątkowo mocne doczepiane włosy słowiańskie są niemal nie do odróżnienia od naturalnych pasm. Właśnie za sprawą takich właściwości są one najbardziej pożądanym produktem w branży przedłużania włosów.

Ile można nosić naturalne pasemka słowiańskie?

Trwałość jest jednym z najważniejszych atutów włosów słowiańskich. Włosy te nie są poddawane żadnym zabiegom ani chemicznym obróbkom, dzięki czemu są powszechnie uznawane za bardziej wytrzymałe i odporne, nawet na intensywną eksploatację. W porównaniu chociażby do włosów europejskich, włosy słowiańskie mogą być noszone naprawdę długo. Odpowiednio pielęgnowane doczepy upiększają fryzurę klientki przeciętnie od roku nawet do trzech lat! Nie przeszkadzają im zabiegi fryzjerskie takie jak suszenie, kręcenie czy farbowanie. Bardzo ważne jest jednak, aby w odpowiedni sposób dbać o włosy i możliwie przedłużyć dzięki temu ich żywotność.

Włosy słowiańskie

 

Jak pielęgnować doczepiane włosy słowiańskie?

Włosy doczepiane są narażone na zniszczenia bardziej niż naturalne kosmyki. Dlatego też warto skupić się na właściwym dbaniu o nie. Pielęgnację należy zacząć od podstaw, a więc od prawidłowego rozczesywania włosów. Potrzebna będzie do tego specjalna szczotka lub grzebień, dedykowany włosom doczepianym. Takie szczotki czy grzebienie są znacznie bardziej delikatne i bezpieczne dla doczepianych pasm. Pozwoli to uniknąć niepożądanego plątania się, a co za tym idzie uszkadzania się włosów. Ważne jest także zarówno staranne mycie włosów doczepianych, jak i ich umiejętne suszenie. Pamiętaj, aby nigdy nie szorować słowiańskich dopinek ręcznikiem. Taki zabieg suszenia powoduje uszkodzenia mechaniczne włosów, które skutkują rozluźnianiem się lub zrywaniem wiązań doczepów. Włosy doczepiane należy delikatnie odcisnąć w ręcznik. Po każdym myciu warto nałożyć na włosy odpowiednią, dopasowaną do nich odżywkę oraz olejek. Zapewni to dłuższą żywotność oraz znacznie lepszą kondycję, a co za tym idzie - wygląd włosów.

Doczepy słowiańskie a europejskie – różnice

Obok włosów słowiańskich, na półkach sklepów oferujących doczepy i pasemka, można znaleźć także włosy europejskie. Nazwy tych dwóch rodzajów włosów doczepianych mogłyby wskazywać, na to, że są one do siebie bardzo podobne. Prawdą jest jednak to, że doczepy europejskie znacznie różnią się od słowiańskich. Przede wszystkim, w przypadku włosów europejskich, mamy do czynienia jedynie z ogólnym wskazaniem pochodzenia kosmyków. Nie mamy pewności, skąd dokładnie pochodzą. Ponadto włosy europejskie, jeszcze przed oddaniem do sprzedaży najczęściej poddawane są zabiegom, mającym na celu przerobienie ich i dopasowanie do konkretnej metody przedłużania. Wskutek tego, europejskie doczepy są mniej trwałe i odporne na użytkowanie. Wiąże się to również z ich krótszą żywotnością.

Podczas gdy włosy słowiańskie można nosić nawet przez trzy lata, doczepy europejskie utrzymują się w dobrej kondycji i wyglądzie do około 9 do 12 miesięcy. Także użytkowanie włosów słowiańskich wiąże się z większą swobodą. Można bowiem bez przeszkód podcinać je, kręcić, prostować, a nawet farbować bez obawy o ich zniszczenie. Włosy europejskie są nieco mniej odporne na tego typu zabiegi fryzjerskie, w związku z czym, jeśli chcemy poddawać je regularnemu farbowaniu czy kręceniu, musimy liczyć się z ich szybszym zużyciem. Włosy słowiańskie mają zaledwie kilka konkretnych krajów pochodzenia, dzięki czemu mamy absolutną pewność co do miejsca, z kraju, z którego zostały pozyskane. Nie poddawane wcześniejszym zabiegom różnią się od włosów europejskich także swoim wyglądem i strukturą - są znacznie bardziej miękkie i przyjemne w dotyku, a dodatkowego wdzięku nadaje im ich naturalny połysk. Włosy słowiańskie to wybór dla najbardziej wymagających klientek. Odznaczające się niemal pod każdym względem doczepy wykonane z włosów słowiańskich to produkt najwyższej klasy, doskonały na każdą okazję i służący niezmiennie przez długie miesiące, a nawet lata!


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl